środa, 30 października 2013

10 lat fabryki VELUX w Namysłowie

Fabryka okien dachowych Velux Namysłów - praca dla mieszkańców regionu
Fabryka okien VELUX w Namysłowie to jeden z największych pracodawców w woj. opolskim. Produkcja okien rozpoczęła się tutaj 10 lat temu. W zeszłym roku zakończyła się duża inwestycja, dzięki której zmodernizowano zakład i uruchomiono produkcję okien VELUX nowej generacji. Wzrosło także zatrudnienie.


Teren fabryki obejmuje obecnie 9 hal produkcyjno-magazynowych, w których produkowane są okna drewniano-poliuretanowe oraz kołnierze z aluminium. Zlokalizowane jest tutaj również centrum dystrybucji na rynek krajowy i europejski. Powierzchnia obiektów to razem 61 tys. m.kw. Obroty spółki NB Polska Sp. z o. o., obejmującej fabryki w Namysłowie i Gnieźnie, osiągnęły w 2012r. 629mln zł i był to wynik wyższy o 3,5 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.
- Fabryka VELUX w Namysłowie to jedna z największych inwestycji w woj. opolskim. Z radością obserwuję jak od 10 lat ten ważny pracodawca wpływa na rozwój Namysłowa i całego regionu. To przykład stabilnej firmy, troszczącej się o swoich pracowników oraz odpowiedzialnego partnera biznesowego - powiedział Ryszard Wilczyński, wojewoda opolski.

W 2012r. w Namysłowie rozpoczęła się produkcja nowej generacji okien VELUX, powiązana z inwestycją o wartości 200mln zł. - Blisko 80 proc. maszyn zostało wymienionych lub zmodernizowanych, wybudowaliśmy również halę o pow. 6 tys. m.kw, gdzie znajdują się dwie nowe linie produkcyjne. Dzięki temu jesteśmy nowoczesnym i bardziej konkurencyjnym zakładem, wytwarzającym nowe okna, które lepiej doświetlają wnętrza i są bardziej energooszczędne. – wyjaśnia Artur Wołoszyn, dyrektor fabryki w Namysłowie.
Efektem inwestycji jest zwiększenie zatrudnienia o 100 pracowników, m.in. specjalistów i managerów do zarządzania produkcją. Obecnie w zakładzie w Namysłowie pracuje 770 osób. VELUX jest ważnym i docenianym pracodawcą w regionie. Każdy z pracowników ma zapewniony szeroki pakiet socjalny, w tym: prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatne zajęcia sportowe, możliwość uczestnictwa w szkoleniach lub kursach języka angielskiego.

Przedsiębiorstwo przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa pracy i od paru lat prowadzi działania mające na celu zredukowanie wypadków przy pracy do zera. Dba ponadto o jakość i innowacyjne rozwiązania w procesie produkcyjnym i zarządzaniu. W październiku b.r., w czasie Międzynarodowego Kongresu GEMBA KAIZEN, fabryka VELUX w Namysłowie otrzymała tytuł „wiodącego przedsiębiorstwa we wdrażaniu procesów ciągłego doskonalenia”. - Nagroda ta jest uhonorowaniem wysiłków, jakie codziennie wkładamy w doskonalenie procesów zarządzania w naszej firmie oraz wpisuje się bezpośrednio w wartości, którymi żyje VELUX – powiedział dyrektor fabryki Artur Wołoszyn.

VELUX uczestniczy aktywnie w życiu regionu. Jest członkiem Klubu 150 – zrzeszającego najlepsze firmy na Opolszczyźnie. Od wielu lat, dzięki środkom z Fundacji Pracowniczej, VELUX wspiera także rozwój instytucji lokalnych (m.in. szkoły i przedszkola).


Źródło: Velux
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Velux