piątek, 27 września 2013

Pasywność okna Winergetic Premium Passive potwierdzona certyfikatem IFT Rosenheim

Nowy produkt OKNOPLAST został przebadany przez znany instytut badawczy IFT Rosenheim. Wynikiem badań jest certyfikat potwierdzający, że okna Winergetic Premium Passive są zgodne z wymogami dla stolarki do budynków pasywnych.

Winergetic Premium Passive to autorski system OKNOPLAST. Okno cechuje znakomita izolacyjność termiczna. Współczynnik przenikalności cieplnej okna Uw to zaledwie 0,78W/m2K. Ten wynik osiągnięto już przy standardowym pakiecie szybowym o Ug = 0,6W/m2K, a okno można dodatkowo doposażyć w pakiety o współczynnikach do Ug=0,3W/m2K. Wykorzystanie takiego zestawu szyb pozwala na redukcję współczynnika przenikalności cieplnej całego okna do poziomu Uw = 0,6W/m2K.

Istotne w otrzymaniu tak dobrych wyników było rozwiązanie OKNOPLAST - blokada termiczna Space Block. Jest to połączenie standardowego wzmocnienia stalowego, gwarantujacego właściwą statykę i wytrzymałość okien z najlepszymi izolatorami. Parametr przewodzenia ciepła profilu PVC z blokadą Space Block wynosi tylko Uf = 0,96 W/m²K. Otrzymanie takich wyników jest możliwe dzięki wykorzystaniu aerożelu. Winergetic Premium Passive to pierwsze i dotychczas jedyne okno PVC, w którym zastosowano tą substancję, używaną m.in. przy budowie statków oraz skafandrów kosmicznych.

Winergetic Premium Passive także nowoczesne wzornictwo. System nie tylko spełnia surowe wymagania stolarki okiennej przeznaczonej dla budownictwa pasywnego, ale daje także szerokie możliwości aranżacyjne - można w nim, wykonywać konstrukcje w pełnej gamie kolorystycznej i bez dodatkowych ograniczeń wymiarowych w stosunku do stolarki standardowej.

Więcej informacji na stronie: www.oknoplast.com.plŹródło: Oknoplast
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Oknoplast