poniedziałek, 30 września 2013

OKNOPLAST oficjalnie przedstawiony we Francji jako partner Olympique Lyon

Oknoplast sponsorem Olympique Lyon
OKNOPLAST został oficjalnie przedstawiony jako partner znanego francuskiego klubu Olympique Lyon. Konferencja z udziałem mediów, na której obecni byli prezesi spółki oraz klubu odbyło się na stadionie Stade Gerland dn. 28 września b.r.

Francuska drużyna to trzecia po włoskim Interze Mediolan i niemieckiej Borussii Dortmund inwestycja Oknoplastu. W sobotniej prezentacji nowego sponsora drużyny z czołówki Ligue 1 udział wzięli m.in. Prezes klubu Jean-Michel Aulas, Prezes Oknoplast Mikołaj Placek, a także Dyrektor generalny na rynek francuski - Gregoire Cauvin.

OKNOPLAST to pierwsza w naszym kraju marka, która sponsoruje aż trzy międzynarodowej klasy kluby piłkarskie. Przesłanki współpracy Oknoplastu z Olympique Lyon są podobne jak w przypadku pozostałych dwóch klubów. Spółka chce umocnić swoją markę na kolejnym zagranicznym rynku. We Francji firma obecna jest od 2009r., a jej produkty oferowane są w 380 salonach w całym kraju. Rozwój producenta wyróżniono w zeszłym roku tytułem „Najlepszy Polski Exporter”, wręczonym przez Ambasadora Polski we Francji.

Dzięki umowie z Olympique Lyon - logo firmy od lipca 2013r., widoczne jest na strojach zawodników wraz z takimi markami jak np. Hyundai. Innymi warunkami umowy są ponadto obecność jednego z zawodników na międzynarodowych targów Batimat 2013 w Paryżu, emisje logotypu na telebimach
i bandach podczas meczów oraz komunikacja marki jako partnera klubu na jego oficjalnej stronie internetowej.

Możliwości promocji firmy, wynikające z partnerstwa z Olympique Lyon, są spore. Logo OKNOPLAST pojawiło się na przykład w znanej grze komputerowej FIFA. W najnowszej wersji gry - FIFA 14, les Olympiens wystąpią w strojach z logotypem firmy, takich samych jak w rzeczywistości. OKNOPLAST wkroczył tym samym również na wirtualne boiska świata. Dzięki temu markę OKNOPLAST zauważą nie tylko kibice piłkarscy, ale także miliony fanów gier komputerowych.

Władzom spółki OKNOPLAST od zawsze marzyła się ekspansja pod własnym logo. - Szybko dostrzegliśmy, że markowa sprzedaż daje ogromne możliwości rozwoju na zagranicznych rynkach - wyjaśnia prezes, Mikołaj Placek. Obecnie producent jest silnym graczem na dziesięciu rynkach starego kontynentu – Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch oraz Węgier.

Według Mikołaja Placka duży wpływ na zajmowaną pozycję miał sponsoring klubu Inter Mediolan. Stąd decyzja o następnych kontraktach na rynkach, na których firma planuje dynamiczny rozwój. - Piłka nożna jest we Francji bardzo popularna. Sponsoring to niezliczona powierzchnia ekspozycji marki. Stanowi dodatkowe wsparcie dla lokalnych partnerów. Tylko w zeszłym sezonie drużyna Olympique Lyon wygenerowała tysiące publikacji, z czego większość z nich wzbogacona była obrazem. Ekwiwalent reklamowy to nie jest jedyna korzyść - ocenia Mikołaj Placek. - Takie działanie niesie ze sobą dodatkowy komunikat – OKNOPLAST to przedsiębiorstwo, z którym chcą współpracować najlepsi. I jak dodaje: Dzięki wsparciu międzynarodowych klubów uzyskujemy coraz większe profity zagranicą, pozwala nam to na większe inwestycje w Polsce. Dla naszych klientów i Partnerów Handlowych w Polsce organizujemy różnego rodzaju akcje i konkursy, w których nagrodami są klubowe gadżety – mające dla wielu kibiców wartość emocjonalną. Dzięki partnerstwu organizujemy wyjazdy na mecze na najsłynniejsze stadiony w Europie. Tylko nieliczni mają szansę dostać się do skyboxu międzynarodowej drużyny, a my to umożliwiamy – tak o strategii wzmacniania marki poprzez sponsoring piłki nożnej mówi prezes Mikołaj Placek.

Więcej informacji na stronie: www.oknoplast.com.pl


Źródło: Oknoplast
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Oknoplast