piątek, 27 września 2013

Okna EC 90 PLUS oraz okiennice od POL-SKONE

POL-SKONE - okno drewniane balkonowe EC 90 Plus z okiennicą
Nadchodzą chłodne dni dlatego warto pomyśleć o przygotowaniu mieszkania na ten okres. Firma POL-SKONE w ochronie przed zimnem proponuje energooszczędną stolarkę okienną EC90 PLUS oraz stylowe okiennice z drewna.

Dokonując inspekcji naszych okien zwracamy zazwyczaj uwagę jedynie na ich doszczelnienie. Tymczasem na straty ciepła poza uszczelkami wpływają także materiały i technologia wykorzystane do produkcji okien. Energooszczędne modele stolarki, jak np. okna EC 90 PLUS, charakteryzujące się współczynnikiem przenikania ciepła Uw=0,77 W/m²K (dla okna referencyjnego 123x148cm) zapewniają redukcję strat energii do minimum.

Maksymalna ochrona w stylowym wydaniu
Nieszczelna stolarka może prowadzić do 30proc. strat ciepła. Dlatego aby utrzymać wysokie temperatury w pomieszczeniach, warto wybrać okna o odpowiednich parametrach technicznych. EC 90 PLUS to gama innowacyjnych okien, które spełniają rygorystyczne wymogi budownictwa pasywnego. Ich nowoczesna jednoramowa konstrukcja jest wytwarzana z drewna sosnowego klejonego warstwowo oraz specjalnego wkładu termicznego. Zastosowane zestawy szybowe o przenikalności energii słonecznej g=62proc. umożliwiają uzyskiwanie odnawialnej energii cieplnej z otoczenia. Dzięki technologii produkcji okna EC 90 Plus stanowią skuteczną barierę przed wychładzaniem wnętrz. Uzyskany certyfikat Passive House Institute, poświadcza zgodność parametrów z wymogami budynków pasywnych. Jest to istotne, gdyż obecnie uruchamiane są programy NFOŚiGW dopłat do kredytów na budowę lub kupno domów i mieszkań energooszczędnych. Można otrzymać dofinansowanie w wysokości 30000 lub 50000 zł.

Poza walorami technicznymi stolarkę EC 90 Plus cechuje atrakcyjne wzornictwo. Jest ona wykonana z dbałością o szczegóły i dostępna w kilku opcjach wykończeń. Okna malowane są w systemie trzypowłokowym kryjącymi farbami wodorozcieńczalnymi lub w systemie czteropowłokowym farbami transparentnymi. Farby kryjące dostępne są w kolorach z palety RAL oraz NCS S, natomiast wśród farb transparentnych mamy do wyboru 16 wersji kolorystycznych.

Ponadczasowa elegancja
Zarówno nową, jak i już posiadaną stolarkę okienną warto doposażyć w okiennice. Nadają one elewacjom oryginalnego wyglądu i sprawiają że każdy budynek, bez względu na styl i epokę zyskuje atrakcyjny wygląd i emanuje przyjazną energią. Poza aspektami wizualnymi, okiennice posiadają wiele funkcji użytkowych. W ciepłe dni ochronią wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem, podczas tych chłodnych stanowią osłonę przed deszczem, gradem, śniegiem, wiatrem, czy mrozem. Zabezpieczają stolarkę przed niszczeniem i zwiększają jej izolacyjność cieplną. Firma POL-SKONE produkuje okiennice z drewna sosnowego lub dębowego. Ich konstrukcja składa się z lameli o wymiarach 13x46mm osadzonych w ramie o gr. 42mm. Oferowane są w rozmiarach do 240cm wysokości i 90cm szerokości. Można je stosować zarówno na oknach jak i drzwiach balkonowych. Dostępność barw pozwala na wykonanie okiennic w tych samych kolorach co okna. Dobrym pomysłem jest jednak zastosowanie okiennic w kolorze innych elementów budynku, np. pokrycia dachu lub w kolorze mocno kontrastującym z elewacją. Wybór farb umożliwia realizację dowolnej koncepcji. Do okiennic można dobrać jeden z trzech modeli zawiasów oraz rodzaj zamknięcia – pojedynczy lub centralny.

Więcej informacji na stronie: www.pol-skone.euŹródło: E.C.H.O. PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): POL-SKONE