środa, 11 września 2013

Nowy zakład produkcyjny Effect Glass S.A.

Nowy zakłąd produkcyjny Effector Wędkowy
Od początku roku trwały prace inwestycyjne w miejscowości Wędkowy k. Tczewa, w związku z przeniesieniem tam oddziału firmy Effect Glass. Z końcem lipca br. Effect Glass zakończył większość prac budowlano – wykończeniowych w miejscowości Wędkowy, a w sierpniu nastąpiło uruchomienie produkcji szyb zespolonych. Firma planuje istotne zwiększenie zatrudnienia.

Effect Glass S. A.z końcem czerwca zakończył produkcję w Starogardzie Gdańskim, a od sierpnia tego roku rozpoczął ją już w nowej lokalizacji – miejscowości Wędkowy, gmina Swarożyn, koło Tczewa. Zmiana siedziby zakładu produkcyjnego na północy Polski była nieuchronna, ze względu na niewystarczające warunki lokalowe oraz brak realnych perspektyw rozwoju.

- Maksymalne możliwości produkcyjne w poprzedniej lokalizacji wynosiły jedynie 250 000 m2 szyb zespolonych w skali roku. W Starogardzie Gdańskim nie było także warunków na instalację dodatkowych linii, które umożliwiłyby zwiększenie potencjału przedsiębiorstwa – ocenia Robert Janus, kierownik zakładu Effect Glass S. A. – Natomiast działka w miejscowości Wędkowy spełnia wszystkie najważniejsze wymogi techniczne oraz te dotyczące położenia. Jest bardzo korzystnie usytuowana, zaledwie kilka kilometrów od autostrady A1, 17 km od Tczewa i 40 km od Gdańska – uważa Robert Janus.

Jednym z zadań oddziału w Wędkowy jest zaopatrywanie w szyby i szkło marki Effector firm z Polski Północnej, rynków skandynawskich i Europy Zachodniej. Effect Glass zainwestował w wybudowanie hali produkcyjnej (o powierzchni 12 000 m2), modernizację istniejącego zaplecza, zakup i montaż kolejnej linii do cięcia i zespalania szkła. Szacuje się, że uruchomiona inwestycja będzie miała możliwości produkcyjne na poziomie 500 000 m2 szyb zespolonych rocznie. Ponadto, w przypadku sprzyjającej koniunktury w branży, będzie można sprawnie rozbudować park maszynowy, a w efekcie znacznie zwiększyć produkcję. Nowy producent przyczyni się także do wzrostu zatrudnienia – do pracy w najbliższych miesiącach zostanie przyjętych kilkudziesięciu nowych pracowników.

Więcej informacji na stronie: www.effectglass.eu


Źródło: Effect Glass S.A.
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Effect Glass S.A.