wtorek, 3 września 2013

Jesienna aranżacja okien

Roleta Franc Gardiner motyw jesienny
Nadchodząca jesień jest dobrym pretekstem do organizacji przestrzeni na nowo i odświeżenia aranżacji. Wrażliwi na uroki zmieniającej się aury, nie mogą zapomnieć o oknach. Zasłonami i roletami mogą udekorować je w szatę spadających liści, wprowadzając do wnętrza odrobinę urokliwej melancholii.

Kolory ziemi
Motywy liści obecne są na roletach z kilku kolekcji, jest więc w czym wybierać. Wzory utrzymane są w różnorodnej stylistyce, od subtelnych haftów, po duże, zdecydowane nadruki. Sięgając po jesienne inspiracje można więc uzyskać wiele efektów. Łączy je natomiast kolorystyka. Brązy, beże, bordo, pomarańcze – to barwy natury przeniesione wprost na słoneczne okna. W otoczeniu zgniłych zieleni i zgaszonych oranżów, będą stanowić przedłużenie pierwszych jesiennych dni, tworząc stonowane wnętrze, inspirowane naturą.

Drobny detal, prosty szczegół
Prosta roleta z zaakcentowanym wzorem wydobędzie inny aspekt nadchodzącej jesieni, niż ta z dyskretnym ozdobnikiem, wykończona falbaną. Trzymając się obranej stylistyki, możemy zwrócić uwagę także na karnisze. - Drobny szczegół w postaci zakończenia w formie liścia może pięknie spuentować jesienną aranżację. Wybierając karnisz w ciepłym, złotawym odcieniu, zakończony motywem roślinnym, w tworzeniu jesiennego klimatu postawimy kropkę nad „i” - mówi Liliana Kiekis - Kozica, ekspert w firmie Franc Gardiner.

Okna, przez które zagląda nadchodząca jesień, to nadal okna słoneczne. Warto więc pamiętać o właściwej oprawie i ochronie wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem. Nowa pora roku może być dobrą inspiracją, ważne jednak, aby pamiętać o praktycznych potrzebach. Wybierając spośród rolet kryjących, transparentnych, rzymskich, ozdobionych ulubionym jesiennym motywem, wykreujemy wnętrze nie tylko atrakcyjne, ale i komfortowe w użytkowaniu.

Więcej informacji na stronie: www.francgardiner.pl

Dekoracje okien - roletka w kwiaty w nowoczesnej kuchni


Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Franc Gardiner