poniedziałek, 23 września 2013

Drzwi w stylu skandynawskim

Drzwi wewnętrzne Interdoor Płaskie w stylu skandynawskim, szwedzkim
Styl skandynawski to trend, którego szybki wzrost można zaobserwować w ostatnim czasie! Jasna kolorystyka, dużo światła i zaakcentowanie natury to cechy, które wyróżniają design północnych krajów. W artykule pokażemy, jaki dobór skrzydeł pomoże uzyskać podobny efekt w Twoim wnętrzu.


Natura poprzez wzrost świadomości ekologicznej, stanowi fundament rozwoju dla każdej wizji aranżacyjnej. Warto otoczyć się nią w miejscach, w których najczęściej przebywamy w naszym mieszkaniu lub domu. Skandynawowie cenią sobie skrzypienie desek podłogowych lub zapach mebli z drewna. To właśnie wysokiej jakości gatunki dębu i orzecha zainspirowały producenta drzwi marki INTERDOOR. Modele drzwi drewnianych PŁASKIE DI MODA w kolorze dąb burlington lub orzech silver nawiązują do klimatów skandynawskich. Stabilna konstrukcja drzwi wykonana z płyt MDF i ramiaków drewnianych, pokryta okleiną drewnopodobną, uszlachetnia oraz ociepla wnętrza. Producent posiada w ofercie także naturalne forniry, (dąb silver, dąb griza), dedykowane dla najbardziej wymagających klientów.

Komfort światła
Spragnieni światła Skandynawowie przywiązują wagę, aby mimo niesprzyjających warunków klimatycznych, wnętrza sprawiały wrażenie jasnych i przestronnych. Ważne są duże okna, które pozwalają na naturalne doświetlenie wnętrza. Nie bez znaczenia jest ponadto kolorystyka wykończenia. Skrzydła drzwiowe INTERDOOR cechuje feeria barw surowego drewna, odpowiadająca wymogom stylu skandynawskiego. Do wyboru mamy kolory: jasno-miodowe, beżowe lub szare - zależnie od wizji i upodobań. Modele drzwi oferowane są dodatkowo z przeszkleniami.

Wyróżnieni stylem
Szwecja, Dania i Norwegia to kraje znane z wyjątkowego wzornictwa. Zazwyczaj proste w formie i eleganckie przestrzenie odróżniają się od surowych, nowoczesnych wnętrz, przytulnym i praktycznym wykończeniem. Modne są ostatnio kontrastowe zestawienia materiałów naturalnych z betonem, cegłą lub metalem. Podążając za trendami INTERDOOR proponuje klamkę MINIMAL LINE portugalskiej marki TUPAI, która nietypowym kształtem dodaje drzwiom oryginalnego stylu. Od powszechnych na rynku rozwiązań, odróżnia ją okrągły szyld niemal zlicowany z powierzchnią drzwi, który wystaje jedynie na 1,5 lub 5mm. Klamki MINIMAL LINE, dostępne są w wykończeniach: chrom szczotkowany lub błyszczący, nikiel szczotkowany lub tytan. Tradycyjny zamek z języczkiem zastąpiono magnetycznym. Dzięki temu, osiągnięto połączenie ekskluzywnej masywności drzwi z cichym zamykaniem.Źródło: LET PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): INTERDREX SP. Z O.O.