poniedziałek, 2 września 2013

Drzwi przesuwne Schüco Corona S 150


Tarasowe lub balkonowe drzwi przesuwne to propozycja dla inwestorów, którzy planują optymalnie zagospodarować przestrzeń, a jednocześnie podkreślić indywidualny styl budynku. Stolarka z linii Schüco Corona S 150 pozwala swobodnie łączyć duże, stabilne skrzydła stałe i przesuwne w przeróżnych wariantach i dowolnie kreować estetykę elewacji. Stanowi przy tym bardzo dobrą ochronę przed stratami ciepła.


Obszerne przeszklenia przesuwne nadają bryłom budynków lekkości i pozwalają osiągnąć przestronne, jasne wnętrza. W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności takich rozwiązań, warto dopasować układ sekcji stałych i ruchomych do konkretnego pomieszczenia i preferencji mieszkańców. System Schüco Corona S 150 razem z profilami przyłączeniowymi pozwala tworzyć wiele kombinacji wielkowymiarowych sekcji stałych i przesuwnych. Ramy drzwiowe są oferowane w szerokiej palecie kolorystycznej i różnych kształtach, co daje ogromne możliwości indywidualnego kreowania wyglądu stolarki. Rozwiązanie zapewnia przy tym nieskomplikowaną obsługę przy pomocy jednej, funkcjonalnej klamki. Wysoki komfort użytkowania drzwi Schüco Corona S 150 gwarantuje bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła dzięki opracowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym.

Indywidualna szklana kompozycja
Schüco Corona S 150 pozwala na realizowanie stabilnych przeszkleń o dużych wymiarach
z PVC. W jednej ramie można zastosować nawet cztery skrzydła przesuwne lub na przemian stałe i ruchome. Przejście może być po środku, po jednej stronie lub obustronnie. Tak zaprojektowane moduły mogą być szczelnie łączone specjalnymi, termoizolowanymi łącznikami, tworząc „przeszkloną kurtynę”. Duże skrzydła łatwo rozsuwają się dzięki innowacyjnej klamce z podwójną funkcją otwierania oraz przesuwania. Rolki jezdne z łożyskami kulkowymi pozwalają bez wysiłku obsługiwać elementy nawet o ciężarze 200kg. Specjalnie zwymiarowane profile wzmacniające umieszczone w ramach dają pewność, że stolarka nie wypaczy się i nie straci właściwości użytkowych przez długie lata. Istnieje także możliwość zamontowania aluminiowej listwy uszczelniającej, która zwiększa ochronę antywłamaniową. Mimo solidnej budowy, profile mają filigranowy, nowoczesny wygląd, dzięki niewielkiej szerokości czołowej 164mm i zlicowaniu. Stylistykę skrzydeł można zaakcentować przyszybową listwą o wybranym konturze. Stolarka jest oferowana w szerokiej palecie kolorystycznej, od powierzchni drewnopodobnych i jednorodnych, po ekskluzywne, metaliczne barwy AutomotiveFinish, opalizujące w świetle promieni słonecznych.

Zrównoważony design
Duże, ruchome elementy z dużymi przeszkleniami mogą powodować straty ciepła i zjawisko wychłodzania pomieszczeń. W drzwiach Schüco Corona S 150 opracowano specjalną konstrukcję profilu, co pozwoliło osiągnąć bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła dla ram Uf=1,8 W/m2K. Straty energii zredukowano dzięki wykorzystaniu obwodowej ościeżnicy z PVC i skrzydeł o zwiększonej głębokości zabudowy do 70mm. Obwodowe uszczelki szczotkowe przy przylgach skrzydeł zapewniają wysoką szczelność i stanowią barierę dla zimnego powietrza i wilgoci. Szybę osadzono w skrzydle na głębokość 18mm, co pozwoliło zredukować mostek termiczny i zjawisko wyziębiania ramy oraz skraplania pary wodnej na szybach. W drzwiach Schüco Corona S 150 można zainstalować ciężkie pakiety szybowe, o grubości nawet 40mm. Konstrukcja profilu pozwala ponadto na stosowanie dowolnego typu rolet.

Więcej informacji na stronie: www.schueco.pl

Źródło: E.C.H.O. PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Schüco