środa, 18 września 2013

DRUTEX notuje kolejne wzrosty

Wyniki finansowe DRUTEX za 8 miesięcy 2013r.
DRUTEX podsumował pierwsze 8 miesięcy 2013r. Firma, pomimo spowolnienia gospodarczego i nienajlepszej sytuacji w branży budowlanej, zanotowała wzrosty sprzedaży (zarówno w Polsce jak i poza granicami), rozwija sieć dystrybucji, zwiększa potencjał produkcyjny oraz realizuje jedną z największych inwestycji w historii firmy.


Wzrosty w najtrudniejszym od lat okresie dla branży budowlanej
Mimo trudnej sytuacji gospodarczej w krajach Unii Europejskiej, DRUTEX zanotował progresję sprzedaży o 11 procent w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym (w Polsce o 6,8 procent). Po ośmiu miesiącach firma zanotowała sprzedaż na poziomie 292mln zł.
Wzrosty sprzedaży odnotowano we Włoszech (247proc.), Austrii (52proc.), Niemczech (23proc.), Francji (16proc.), na Węgrzech (364proc.) i w Szwecji (47proc.). Rosnąca dynamika sprzedaży na rynkach zagranicznych jest przede wszystkim wynikiem inwestycji w sieć sprzedaży oraz marketing bezpośredni.

DRUTEX poszerza swoją sieć także poza Europą. Firma realizuje kolejne inwestycje w USA (w 2011r. dostarczyła m.in. blisko 1000 okien do nowojorskiego hotelu Hilton) oraz w Australii.

- DRUTEX jest firmą stabilną, niezależną i przede wszystkim innowacyjną. Stawiamy na rozwój. Inwestujemy w moce produkcyjne, jakość produktów, sprawność działania, czego odzwierciedleniem są kolejne wzrosty wielkości sprzedaży. Należy zaznaczyć, że podczas gdy pierwsze półrocze br. to w przypadku DRUTEX-u wzrost na poziomie 9,49proc., to po ośmiu miesiącach już rekordowa dynamika wynosząca 11proc.. Nie boimy się odważnych decyzji, nawet w okresie trudnym dla branży. Budujemy hale o powierzchni ponad 52 tys. m2. To ogromny sukces, który pozwoli nam umocnić pozycje na rynku, doskonalić produkty i uatrakcyjnić nasz obecny asortyment a przecież wciąż jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. - mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A.

W pierwszym półroczu 2013r. nakłady inwestycyjne spółki wyniosły przeszło 40mln zł. Największy udział w tej kwocie miały wydatki związane z budową Europejskiego Centrum Stolarki, dzięki któremu firma podwoi moce produkcyjne, a tym samym wielkość przychodów ze sprzedaży. Zakończenie pierwszego etapu budowy planowane jest jeszcze na ten rok.
Od początku tego roku DRUTEX dostarczyła około 600 tys. okien na całym świecie, co czyni firmę niekwestionowanym liderem w Europie.
Zgodnie z Programem Inwestycyjnym DRUTEX-u na lata 2013-2014 całkowite łączne na inwestycje wyniosą 200 mln zł. W ramach dywersyfikacji źródeł finansowania inwestycji spółka wykorzystuje poza środkami własnymi także kredyty bankowe.

Wzmocnienie logistyki
Poza inwestycjami w potencjał produkcyjny, firma skupia się ponadto na rozwoju nowoczesnych produktów. W styczniu br. wprowadziła na rynek nowy energooszczędny system IGLO ENERGY z innowacyjnym, pierwszym tego typu na świecie, uszczelnieniem ze spienionego EPDM. Nowy produkt w niespełna osiem miesięcy zyskał uznanie pośród odbiorców, a jego sprzedaż dynamicznie rośnie.
W tym roku firma zainwestowała również 7 mln zł w powiększenie floty transportowej. 13 samochodów marki Mercedes umocniło możliwości logistyczne firmy. Flotę 167 pojazdów, pozwala zapewnić najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień – zaledwie 7 dni w całej Europie.

Prognozy na lata 2013/2014
DRUTEX prognozuje zakończenie 2013 roku przychodami ze sprzedaży na poziomie 480 mln zł, Taki poziom sprzedaży jest wynikiem ograniczonych mocy produkcyjnych, które obecnie wykorzystywane są w 100proc. Jednocześnie DRUTEX przewiduje kolejne wzrosty w roku 2014, kiedy to będzie mógł wykorzystywać potencjał nowo uruchomionej hali produkcyjnej pozwalającej na podwojenie produkcji.


Więcej informacji na stronie: www.drutex.pl

Źródło: DRUTEX
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): DRUTEX