piątek, 13 września 2013

DRUTEX liderem rynku stolarki 2013

Lider Rynku Stolarki - Drutex
Firma DRUTEX będąca największym producentem stolarki okiennej i drzwiowej w Europie, została wyróżniona tytułem „Lider Rynku Stolarki 2013” w kategorii okna fasadowe w czasie Gali Stolarki Budowlanej. Wyróżnienie przyznano za wyniki sprzedażowe oraz jakość produktów firmy, która decyduje o powodzeniu rynkowym przedsiębiorstwa.

Wyróżnienie Lidera Rynku Stolarki przyznawane jest na podstawie badań przeprowadzanych przez Centrum Analiz Branżowych. W badaniach tych analizuje się przychody ze sprzedaży, rozpoznawalność marki, jakość wyrobów oraz profesjonalizm w obsłudze handlowej klientów.

O wyborze producenta, który zostanie liderem rynku decydują klienci, wybierający ich produkty. Nagroda potwierdza więc, którym przedsiębiorstwom najbardziej zaufali klienci w ubiegłym roku oraz które produkty są najbardziej cenione i charakteryzują się najwyższą jakością.

Firma DRUTEX w 2012r. zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 438mln zł, z czego ponad 50 procent stanowił eksport. Obecnie firma zatrudnia ponad 1840 pracowników, a realizowana inwestycja budowy Europejskiego Centrum Stolarki, której zakończenie planuje się na jesień br., ma pozwolić na podwojenie mocy produkcyjnych, a tym samym 100 procent wzrostu przychodów ze sprzedaży. W nadchodzącym roku DRUTEX zamierza jeszcze bardziej wzmocnić pozycję lidera rynku stolarki w Polsce i Europie.

- Wyniki finansowe DRUTEX-u potwierdzają pozycję firmy na rynku, nawet w okresie spowolnienia gospodarczego. DRUTEX uzyskując tytuł Lidera Rynku Stolarki 2013r. został tym samym zakwalifikowany do grona najlepszych i najbardziej zyskownych polskich przedsiębiorstw. Od kilku lat wiedziemy prym w branży stolarki w Europie, dzięki wiarygodnej strategii biznesowej, grze fair-play, wieloletniemu doświadczeniu i wysokiej jakości produktom. Dziś jesteśmy liderem na rynku, wyróżniającym się innowacyjnością w zakresie produkcji i profesjonalizmem działania, który dostrzegają nasi klienci. – mówi Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

Organizatorami Gali Liderów Stolarki jest Centrum Analiz Branżowych w Warszawie oraz miesięcznik „Forum Branżowe” we współpracy z Lentewenc, realizatorem targów Warsaw Build 2013 oraz targów Windows & Doors, które odbyły się w dniach 10-12.09.2013r. w Warszawie.

Więcej informacji na stronie: www.drutex.pl


Źródło: Drutex
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Drutex