czwartek, 19 września 2013

Doors and Floors - nowa marka wewnętrznych skrzydeł drzwiowych od Classen

Drzwi wewnętrzne Classen "Doors & Floors" z elementami paneli podłogowych
Doors and Floors to nowa marka wewnętrznych skrzydeł drzwiowych firmy Classen. Składa się z pięciu oryginalnych kolekcji w ponad dwudziestu dekorach. Znany producent podłóg i drzwi jako pierwszy w kraju wprowadził do oferty drzwi z elementami paneli podłogowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu dopasowanie stolarki drzwiowej do podłogi będzie proste, a wnętrze będzie stanowiło spójną całość.

Doors and Floors to pięć kolekcji oznaczonych cyframi 1 – 5. To łącznie 14 modeli w ponad 20 dębowych dekorach. Nowoczesne wzornictwo i wysoka odporność to cechy wyróżniające każdą z kolekcji.

Nr 1 to skrzydła drzwiowe w kolorze białym z poziomymi wąskimi elementami dekoracyjnymi. Ciemne dekory kontrastują na tle śnieżnobiałych drzwi. Aplikacje do każdego z modeli można wybrać z serii podłóg Discovery oraz Dynamic. Skrzydła drzwiowe wypełnione są płytą wiórową i pokryte laminatem Classen CPL, dzięki czemu są odporne na zarysowania i ścieranie. Podobną konstrukcję skrzydeł ma kolekcja, oznaczona numerem 2. To trzy białe modele, ozdobione szerokimi poziomymi pasami. Aplikacje drzwiowe pochodzą z linii paneli podłogowych Dynamic XL.

Kontrastowa biel połączona z barwami naturalnych kamieni to cechy charakteryzujące kolekcję Nr 3. Wyróżniają ją trzy symetryczne wstawki z paneli Visiogrande zlicowane z powierzchnią skrzydła. Do tej kolekcji, aplikacje drzwiowe można wybrać także z gamy podłóg Dynamic XL.

Kolekcja Nr 4 to dwa modele skrzydeł drzwiowych o konstrukcji z drewna i powierzchni odpornej na zarysowania. Panele o kl. ścieralności AC4 wypełniają tutaj całą powierzchnię skrzydła drzwiowego. Aplikacja pozioma lub pionowa paneli na skrzydle daje efekt przedłużenia podłogi na ścianie. Modele z wypełnieniem poziomym oferowane są w kolorystyce podłóg Discovery i Dynamic, z pionowym - w dekorach podłóg Dynamic XXL.

Ostatnia - 5 kolekcja to także dwa modele, w których wstawki z paneli strukturą nawiązują do drewna. Stanowią one element ozdobny oraz są częścią konstrukcji. Białe skrzydła drzwiowe przełamane zostały tutaj pionowym pasem dekoracyjnym, zależnie od modelu węższym lub szerszym. Aplikacje dostępne są w dekorach Discovery, Dynamic oraz Dynamic XXL.

Te niestandardowe kolekcje wewnętrznych skrzydeł drzwiowych można dopasować nie tylko kolorystycznie do podłogi, ale też do koloru ościeżnicy, przylgi ościeżnicy i do listwy przypodłogowej. Doors and Floors różni się od klasycznych kolekcji również inną ofertą klamek. Można dobrać klamkę w kolorach tęczy – niemal dosłownie, czy z drewnianymi wykończeniami. Drzwi te polecamy zwolennikom prostych, eleganckich, a jednocześnie niestandardowych rozwiązań w nowoczesnych wnętrzach – wyjaśnia Anna Lipus, kierownik marketingu i reklamy, Classen.

Każda kolekcja to bezprzylgowe skrzydła drzwiowe z ościeżnicą bezprzylgową regulowaną. Doors and Floors oferowane są m.in. w RuckZuck, sieci salonów Classen oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży.

Sugerowana cena skrzydeł drzwiowych z kolekcji Doors and Floors to ok. 280 zł netto.


Źródło: Classen
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Classen