poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Schüco LightSkin - nowość w dziedzinie oświetlania fasad budynków


Robiący wrażenie, wydajny energetycznie i zintegrowany z elewacją oraz oknami system oświetlenia budynków Schüco LightSkin odpowiada na wymagania współczesnej architektury. Innowacyjne rozwiązanie oparte na energooszczędnej technologii LED akcentuje oryginalną formę budynku oraz jego niepowtarzalny wygląd.

Światło pełni w architekturze ważną rolę. Wydobywa barwy i kształty, „maluje przestrzeń”, tworzy wyjątkowe efekty świetlne. Firma Schüco w kooperacji z jednym z liderów rozwiązań oświetleniowych, firmą Zumtobel, opracowała efektywny energetycznie i całkowicie zrównoważony system iluminacji budynku Schüco LightSkin. Dzięki rozwiązaniu można dyskretnie podkreślić architekturę budynku za przy pomocy ukierunkowanego światła LED o właściwie dobranej kolorystyce i natężeniu. Iluminacja zintegrowana estetycznie i fotometrycznie z profilami okiennymi i fasadowymi Schüco wydobywa piękno bryły budynku, nie powodując wrażenia nadmiernego oświetlenia lub olśnienia.

Skoncentrowany na zrównoważonej architekturze
Nocna panorama miast emanuje światłem, nasycającym otoczenie barwami o różnej temperaturze i natężeniu. Standardowe systemy oświetlania fasad powodują często nadmierne oświetlenia, które utrudnia obserwację nocnego nieba i negatywnie wpływa na naturalne cykle flory oraz fauny. Stosowane na szeroka skalę lampy energochłonne i reflektory o dużej mocy rzucają rozproszone światło na elementy architektoniczne, dają efekt zacienienia detali i wizualnej deformacji elewacji budynku. System Schüco LightSkin daje projektantom wyjątkowe, a przy tym zrównoważony sposób na iluminację powłok budynków. Specjalnie opracowane źródła światła rzucają specjalnie uformowane wiązki, skupione na określonym elemencie fasady budynku. System jest instalowany wewnątrz profilów okien lub fasady, po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie, dzięki czemu nie zakłóca estetyki także również podczas dnia. System pozwala na instalację jednego lub dwóch punktów świetlnych w module fasadowym lub okiennym. Nieograniczone możliwości realizacji projektów oświetlenia daje szeroka gama barw, od ciepłej lub zimniej bieli po paletę kolorów RGB o różnej mocy. Rozwiązanie Schüco LightSkin pobiera niewielkie ilości energii w porównaniu do tradycyjnych, halogenowych i żarowych źródeł światła. System składający się z 50 diod wysokiej mocy podświetlających punktowo jednostki fasadowe pobiera zaledwie 140W. Przy zastosowaniu diod o niskiej mocy możliwe jest zredukowanie poboru energii nawet do 60W. System Schüco LightSkin to dobra propozycja dla budownictwa energooszczędnego i zrównoważonego. Pozwala na iluminację zarówno całej powłoki budynku, jak i fragmentów, np. okien wystawowych lub elementów otwieranych. Technologia LED i szczelność w klasie IP 65 dają gwarancję długowieczności oraz bezawaryjności.

Więcej informacji na stronie: www.schueco.plŹródło: E.C.H.O. PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Schüco