czwartek, 29 sierpnia 2013

Rolety w kasecie - zamontuj je sam!

Roleta Flat materiałowa na oknie PCV
Rolety od lat cieszą się dużą popularnością. Dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom ich instalacja nie wymaga wzywania fachowców, a sam pomiar można wykonać samemu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Cenione od lat
W ciągu dnia rolety sprawdzają się jako osłona przed słońcem, w nocy zastępują klasyczne zasłony. Materiał wykonany z impregnowanego poliestru dostępny jest w dziesiątkach kolorów. Różnorodność wzorów oraz zróżnicowany stopień przepuszczalności światła, pozwala dopasować je do każdego stylu wnętrza. Obudowa może być wykonana z PVC w kolorze białym lub brązowym, oferowane są także profile aluminiowe w pełnej kolorystyce.

Spośród dostępnych na rynku modeli warto zdecydować się na rolety w kasecie. W porównaniu do rolet bezkasetowych, łatwiej utrzymać je w czystości. Osłona skutecznie zapobiega osadzaniu się kurzu na materiale, dzięki czemu wyglądają nie tylko estetyczne, ale są także bezpieczne dla osób z alergią oraz dzieci. Co więcej, można je zamontować samodzielnie w niespełna kilka minut.

Pomiar przed zakupem
Aby właściwie dobrać rozmiar rolet, niezbędny jest prawidłowy pomiar:
- W większości modeli w obudowie z prowadnicami należy precyzyjnie określić wysokość i szerokość zamawianej rolety. Pomoże w tym instrukcja podaną przez producenta www.kuprolety.pl. Precyzja jest ważna, gdyż tylko taki pomiar zagwarantuje prawidłowy montaż rolety na oknie oraz jej bezawaryjną pracę przez długi czas użytkowania - tłumaczy Sławomir Witkowski, ekspert sklepu www.kuprolety.pl

Montaż łatwy dla każdego
Instalacja rolet w kasecie jest bardzo prosta. Dzięki nieskomplikowanym mechanizmom ich montaż jest nie tylko szybki, ale i bezinwazyjny. Do montażu rolety w kasecie nie potrzeba nawet skomplikowanych narzędzi. Wystarczy parę minut! Przed przystąpieniem do montażu zaleca się odtłuścić ramy okna benzyną ekstrakcyjną lub denaturatem, można użyć także octu kuchennego.
- Aby zamontować roletę z kasetą należy przyłożyć ją do górnej ramy okna, wysunąć zaślepki i przykręcić do listwy przyszybowej, dzięki temu nie naruszymy struktury witryny okna. Długość prowadnicy należy dopasować do wysokości szyby wraz z listwami przyszybowym, a następnie odciąć niepotrzebną część. Warto pamiętać, by precyzyjnie przykleić prowadnicę do listwy przyszybowej. Ostatnią czynnością jest założenie obciążnika łańcuszka dla zachowania estetyki i wygody przy zwijaniu rolety- wyjaśnia Sławomir Witkowski.
- W przypadku rolet w kasecie z żyłką, wystarczy zawiesić kasetę na skrzydle okna za pomocą haczyków zabezpieczonych przylepcami, które nie pozwalają na przesuwanie się rolety w czasie użytkowania i przeciągnąć żyłkę do haczyka dolnego. Zakładamy ograniczniki nie pozwalające rolecie zwijać się i rozwijać ponad określone granice oraz obciążnik na łańcuszek - dodaje.

Spośród dostępnych modeli są także takie, które wystarczy przykleić do skrzydła okna. Do nich zalicza się np. roleta Solaris.

Więcej na stronie www.kuprolety.plŹródło: LET PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): KupRolety.pl