wtorek, 13 sierpnia 2013

Produkty OKNOPLAST w finale konkursu Dobry Wzór


Okna energooszczędne Winergetic Premium oraz klamki z linii dESIGN+ - te dwa autorskie produkty firmy OKNOPLAST dostały się do finału konkursu Dobry Wzór 2013. Wydarzenie zorganizowane zostało już po raz dwudziesty przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Celem Dobrego Wzóru jest profesjonalna ocena jakości produktów i usług na rynku w Polsce. Do udziału w tym wyjątkowym konkursie dopuszczone są tylko takie rozwiązania, które uprzednio otrzymały nominację od Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Zgłoszenia ocenia jury, w skład którego wchodzą specjaliści w dziedzinie projektowania. Wyłaniają oni finalistów.

W bieżącym roku do finału zakwalifikowały się dwa produkty marki OKNOPLAST. - Bardzo cieszy nas, że nasze rozwiązania zyskały uznanie ekspertów wzornictwa. Projektując nowe produkty zawsze dążymy do tego, by dawały one klientom nowe możliwości, a jednocześnie charakteryzowały się elegancją i estetyką wykonania. Jako lider segmentu Premium zawsze stawiamy sobie ambitne cele – tworząc nowe produkty chcemy, by wyznaczały one nowe trendy dla całej branży okiennej - powiedział Hubert Rudzki – Kierownik Działu Komunikacji Marketingowej OKNOPLAST.

Okno Winergetic Premium daje nowe możliwości aranżacyjne – instalowane dotychczas w stolarce energooszczędnej ciężkie pakiety szybowe znacząco utrudniały projektowanie dużych otwieranych przeszkleń w budynkach energooszczędnych. OKNOPLAST, jako pierwszy producent okien PVC w Europie, wykorzystał zespolenia dwukomorowe z szybami o gr. 3mm. Połączono w taki sposób wysokie parametry termoizolacyjne ze zmniejszonym ciężarem skrzydła.

Pasywny wariant okna Winergetic Premium Passivez z barierą termiczną SpaceBlock można stosować w budownictwie pasywnym. Współczynnik przewodzenia ciepła profilów Winergetic Premium Passive wynosi zaledwie Uf = 0,96 W/m²K. Dzięki takim parametrom, funkcjonalności i wzornictwu, klienci nie muszą wybierać pomiędzy oknem gwarantującym oszczędność energii, a stolarką będącą elementem wystroju wnętrz oraz komfortową w użytkowaniu.

Drugi produkt marki OKNOPLAST, który doceniło jury to klamka z linii dESIGN+. Została ona opracowana, aby połączyć funkcjonalność z oryginalnym wzornictwem, a tym samym wnieść nową jakość. Rękojeść klamki wydłużono o 20 procent w porównaniu do standardowych, co zwiększa wygodę przy obsłudze skrzydła. Dzięki niej otwieranie i zamykanie okien nie wymaga użycia dużej siły. Na linię dESIGN+ składają się dodatkowo zaczepy antywyważeniowe o minimalistycznym kształcie, stanowiące dyskretne uzupełnienie okien przy zachowaniu wysokich parametrów bezpieczeństwa. Całość dopełniają nowoczesne osłonki na okucia, które ułatwiają utrzymanie okien w czystości. Linia dESIGN+ zaprojektowano wraz ze znanym studiem projektowym KISKA, które współpracuje m.in. z Audi, KTM czy Hondą.

Więcej informacji znajduje się na: www.oknoplast.com.pl


Źródło: Partner of Promotion
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Oknoplast