poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Polscy producenci wybierają profile najwyższej jakości


Na krajowym rynku obserwowana jest od pewnego okresu tendencja do stosowania profili okiennych i drzwiowych o coraz wyższych parametrach. Wpływ ma na to niewątpliwie wiele czynników: ważną rolę odgrywają oczekiwania klientów, którzy coraz świadomiej poszukują stolarki o wysokich wskaźnikach izolacyjności termicznej i akustycznej, przekładających się na koszty ogrzewania, a także komfort użytkowników.

Dla polskich nabywców liczą się także jakość oraz trwałość okien – budowa czy remont domu są ważnymi inwestycjami, więc rozsądnie wydajemy na ten cel pieniądze, a także oczekujemy solidności i wieloletniego, bezproblemowego użytkowania. Te oczekiwania konsumentów sprawiają, że producenci stolarki dążą do udoskonalenia swojej oferty i wdrażają produkty o wyższym standardzie. Te natomiast wymagają oparcia produkcji o materiały najwyższej klasy.

Agnieszka Chocaj, marketing coordinator w firmie Inoutic / Deceuninck potwierdza tą rynkową tendencję. - Nasi kontrahenci coraz częściej wybierają profile z najbardziej zaawansowanej technologicznie i wyróżniającej się parametrami w zakresie energooszczędności linii Eforte. Obecnie stanowią one znaczącą część naszej sprzedaży i ich udział w niej systematycznie rośnie. Przybywa producentów, którzy chcą produkować wyłącznie na profilach Eforte. Mimo, że jest to najmłodszy system w naszej ofercie, funkcjonujący na rynku dopiero od trzech lat, do tej pory sprzedano i zainstalowano już ponad 60 tysięcy okien opartych na Eforte. Naszym zdaniem pokazuje to, że firmy polskie produkujące okna nie chcą już rywalizować tylko ceną, a raczej stawiają na innowacyjne, sprawdzone rozwiązania, które można zaoferować najbardziej wymagającym klientom. Jest to o tyle ważne, że wiele z nich coraz mocniej rozwija sprzedaż eksportową i jest zmuszonych do konkurowania na trudnych rynkach zagranicznych. Nasze profile pomagają im tworzyć okna i drzwi zgodne ze światowymi standardami w zakresie energooszczędności, designu i funkcjonalności.

Co decyduje o tym, że system Eforte jest najpopularniejszy w ofercie Inoutic / Deceuninck? - Ten sześciokomorowy profil pozwala osiągnąć współczynnik izolacyjności cieplnej na poziomie Uw=0,8 W/m2K. Dzieje się tak m. in. dzięki możliwości wykorzystania pakietów szybowych o szerokości do 56mm, wyposażeniu w dodatkowe uszczelki przylgowe oraz grubości profili 84mm. Dzięki systemowi Eforte można uzyskać okno w standardzie pasywnym, bez zastosowania dodatkowych elementów poprawiających termoizolację, które znacząco podnoszą cenę okna. - mówi Agnieszka Chocaj. Zaznacza też, że dla wielu nabywców zaletą jest uniwersalne wzornictwo, komponujące się ze stylistyką różnych budynków oraz wnętrz. Wzbogaca je możliwość zainstalowania aluminiowych nakładek na profile, które mogą mieć dowolny kolor z palety RAL. Dzięki nim można nadać oknom oryginalny wygląd okna aluminiowego, przy zachowaniu doskonałych parametrów termoizolacji.

Więcej informacji na stronie: www.inoutic.pl


Źródło: Profundo PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Inoutic