poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Okna na lata z profilami Inoutic


Budowa domu lub remont mieszkania to kosztowna inwestycja. Kupując stolarkę oczekujemy więc, że okna i drzwi będą nam służyły bezproblemowo przez wiele lat. Dlatego też, warto wybrać sprawdzonego, renomowanego producenta, oferującego profesjonalnie wykonany produkt i korzystającego z wysokiej jakości komponentów.

Dwie, trzy dekady temu panowała opinia, że okna z plastikowych profili to produkt o niezbyt wysokiej jakości. Dziś rozwój technologii sprawił, że zastosowanie PVC pozwala na wyprodukowanie stolarki trwałej, energooszczędnej i co ważne również ekologicznej.

Firma Inoutic / Deceuninck szacuje żywotność wyprodukowanych z użyciem jej profili okien i drzwi na ponad 50 lat. To dane, które mogą być satysfakcjonujące dla najbardziej wymagających użytkowników, bo oznaczają, że stolarka z profili Inoutic to rozwiązanie na pokolenia, a nie na lata. Jeśli dodamy do tego komfort użytkowania, stabilność wymiarową, skuteczną ochronę przed chłodem, hałasem, wiatrem i deszczem oraz łatwość utrzymania, otrzymujemy produkt, nad którego wyborem nie musimy się długo zastanawiać.

Profile Inoutic to ponadto ponadczasowe wzornictwo. Eleganckie linie ładnie komponują się zarówno z nowoczesną, jak i bardziej tradycyjną architekturą. Na dopasowanie do stylu i kolorystyki budynków pozwala gama 40 oklein, obejmująca zarówno klasyczne folie drewnopodobne, jak i modne odcienie m.in. szarości. Szczególnie godna uwagi jest gama oklein Architecture Colours o oryginalnych kolorach, ciekawych strukturach i podwyższonej wytrzymałości.

Okna z profili PVC mogą być w 100 procentach poddawane recyklingowi – tak dzieje się już dziś w fabryce Inoutic / Deceuninck w belgijskim Diksmuide. Inoutic / Deceuninck jako jeden z inicjatorów powstania stowarzyszenia Rewindo GmBH zobowiązał się do zwiększenia kontyngentu recyklingu plastikowych produktów budowlanych oraz do promowania odpowiedzialnego rozwoju PVC. Produkcja w zakładach Inoutic / Deceuninck jest procesem czystym, nie zagrażającym środowisku, m.in. dlatego, że nie stosuje ołowiowych stabilizatorów.

Dzięki długiemu cyklowi życia okna z profili Inoutic można traktować jako produkt pozwalający na racjonalne wykorzystanie surowców oraz energii. Ponadto doskonałe parametry izolacyjności termicznej profili z PVC pozwalają w trakcie wieloletniego użytkowania na znaczące oszczędności energii potrzebnej do ogrzewania, bądź klimatyzowania budynków, a tym samym na oszczędności dla ich właścicieli. Wybór okien z profili Inoutic jest więc inwestycją w przyszłość nie tylko w sensie finansowym, ale także kwestii świadomego budowania lepszej przyszłości naszej planety i kolejnych pokoleń.

Więcej informacji na stronie: www.inoutic.pl


Źródło: Profundo PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Inoutic / Deceuninck