czwartek, 22 sierpnia 2013

Kolejny wielki zespół w drużynie OKNOPLAST


OKNOPLAST, należący do czołówki producentów stolarki okiennej PVC w Europie, został sponsorem Borussii Dortmund. Kontrakt został podpisany na rok. W ramach umowy piłkarze, m.in. Lewandowski, Błaszczykowski oraz Piszczek pojawią się w materiałach reklamowych firmy.

Przez okres trwania umowy OKNOPLAST ma prawo posługiwać się tytułem Partnera Borussii Dortmund. Kontrakt przewiduje również prawo do wykorszystywania wizerunku piłkarzy w materiałach promocyjnych. Niebawem w mediach pojawią się reklamy OKNOPLAST-u z znaną trójką – Lewandowskim, Błaszczykowskim i Piszczkiem.

W czasie meczy na Signal Iduna Park widoczny będzie logotyp firmy na telebimach i videobandach wokół murawy i w strefie Vip. Logo OKNOPLAST pojawi się także na stronach internetowych klubu. Firma widoczna będzie także w komunikacji z kibicami Borussii na całym świecie, za pośrednictwem newsletterów i social mediów. Wykorzystane zostaną ponadto działania skierowane do partnerów handlowych i klientów w formie eventów i programów motywacyjnych, dających szansę przeżycia na żywo emocji związanych z występami klubu w Bundeslidze oraz Lidze Mistrzów.

Decyzja jest wynikiem strategii marketingowej, skierowanej na umocnienie marki OKNOPLAST na rynkach, na których funkcjonuje firma. Działania marketingowe zależne są od potrzeb konkretnego rynku, a celem jest pozycjonowanie producenta jako lidera w segmencie okien Top Premium. Przez sponsoring firma chce wzmocnić markę na niemieckim rynku, gdzie posiada na dzień dzisiejszy prawie 300 punktów handlowych.

- Nie od dziś wiadomo, że dla Niemców liczy się przede wszystkim jakość. Dlatego doszliśmy do porozumienia wkrótce po wizycie przedstawicieli klubu w siedzibie naszej firmy, gdzie mogli obejrzeć nie tylko jeden z czołowych zakładów produkcji okien w Europie, ale również zobaczyć nasze dotychczasowe sukcesy sprzedażowe na niełatwych do zdobycia rynkach zachodnich. Myślę, że szefom Borussii spodobał się nasz sposób prowadzenia biznesu i jasna strategia budowy silnej okiennej marki w Europie. A dlaczego nasz wybór padł na Borussię? To jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich klubówi 8-krotny mistrz Niemiec (ostatnio w 2012 i 2011 roku), a także triumfator Ligii Mistrzów z 1997 roku. W 2013 r. drużyna dotarła do finału tychże rozgrywek. Wybór padł właśnie na ten klub, gdyż OKNOPLAST jako lider oraz ekspert w swojej kategorii wiąże się z najlepszymi – tak o współpracy powiedział Mikołaj Placek Prezes Zarządu OKNOPLAST. - Nie bez znaczenia było też to, że kluczowymi zawodnikami zespołu jest trzech reprezentantów Polski: Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Jesteśmy dumni, że wspólnie z tymi piłkarzami promujemy najwyższą polską jaskość, a dodatkowo jesteśmy ambasadorami naszego kraju na rynkach zachodnich i jedną z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek – dodał Mikołaj Placek.

Borussia Dortmund to nie jedyna piłkarska ikona, którą sponsoruje OKNOPLAST. Ze względu na rozwój na rynku włoskim, opierający się m.in. na cenionym przez Włochów designie okien OKNOPLAST, firma od początku 2012 r roku sponsoruje Inter Mediolan, z którym przedłużyła niedawno kontrakt do czerwca 2015r. W naszym kraju firma wspiera drużynę Puszcza Niepołomice, która ostatnio awansowała do I ligi. OKNOPLAST jest jej głównym sponsorem od sezonu 2009/2010, gdy była ona jeszcze w IV lidze. Spółka dba także o rozwój młodych talentów, współpracując z Akademią AS Progres, pod patronatem Jerzego Dudka, która organizuje m.in. zajęcia sportowe dla dzieci.

Więcej informacji na stronie: www.oknoplast.com.pl


Źródło: Partner of Promotion
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Oknoplast