wtorek, 20 sierpnia 2013

Jak zabezpieczyć dom przed promieniami słonecznymi


Każdy lubi piękną, słoneczną pogodę. Chcemy napawać się nią w czasie letnich i jesiennych spacerów, ale też coraz śmielej otwieramy dla promieni słonecznych podwoje naszych domów. Okna panoramiczne, duże przeszklenia, świetliki oraz okna dachowe dają niesamowite efekty, ale w upalne dni potrafią zamienić pomieszczenia w szklarnie.
Stare sposoby...
Nie bez przyczyny nasze babcie upiększały okna misternie dekorowanymi zasłonami i kotarami, a dziadkowie osłaniali je dodatkowo okiennicami z drewna, nadającymi budynkom uroku. Pełniły one istotną funkcję zimą, chroniąc lokatorów przed przeciągami. Większość z tych niedoskonałości zniknęło wraz z pojawieniem się na rynku stolarki nowej generacji, a zapracowani domownicy mogą dziś poświęcić na ich przesłonięcie i udekorowanie zaledwie kilka chwil.

...w nowej odsłonie
Akurat tyle wystarczy, by nabyć przez internet i zainstalować dostosowane do własnych potrzeb rolety. - Starannie dopasowane do szerokości szyb, nowoczesne rolety zaciemniające mogą być dla okna tym, czym przesłona w obiektywie aparatu fotograficznego: precyzyjnym narzędziem, dostosowującym ilość światła do określonych potrzeb i sytuacji – wyjaśnia L. Kiekis-Kozica, ekspert marki Franc Gardiner.

O ile od czasu do czasu miło jest obudzić się w blasku promieni słonecznych w pomieszczeniu z oknami skierowanymi na wschód, o tyle codzienne używanie słońca jako budzika może okazać się męczące. Podobnie przeszklenia od strony południowej, w słoneczne dni mogą okazać się zmartwieniem, zmieniającym pomieszczenie w saunę. Dlatego też podczas dekoracji wnętrz w domu warto uwzględnić rozwiązania nie tylko stylowe, ale także praktyczne.

Wiecej informacji na stronie: www.francgardiner.pl


Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Franc Gardiner