środa, 7 sierpnia 2013

I miejsce dla okna KF500 w Plus X Award


"Bardziej niż przeszłość interesuje mnie przyszłość, ponieważ właśnie tam zamierzam żyć" - powiedział niegdyś A. Einstein. Takie motto zainspirowało twórców Plus X Award – jednej z bardziej prestiżowych nagród wręczanych za szczególne osiągnięcia w dziedzinie technologii, sportu i produktów lifestyle’owych. W tegorocznej edycji, tytuł „produkt roku” w kategorii materiałów budowlanych otrzymał system okien PVC i PVC-Aluminium KF500 marki Internorm.


KF 500 to innowacyjne rozwiązania technologiczne i nowoczesny, prosty design. Okna te wyposażono system ryglowania I-tec, w którym za ryglowanie nie odpowiadają już sworznie, ale zintegrowane klapki. Klapki ryglujące są połączone w komorach profilu skrzydła. Ułatwia to m.in. utrzymanie czystości: liczne elementy ryglujące w skrzydle praktycznie nie wystają, a między nimi jest gładka, łatwa do czyszczenia powierzchnia z tworzywa.

Okna KF 500 cechuje również o 30proc. mniejsza szerokość profili ościeżnicy i skrzydła (80mm). Od wewnętrznej strony okna KF 500 nie ma widocznej listwy przyszybowej, a od zewnątrz skrzydło, jak i przeszklenie stałe zawsze wyglądają identycznie. Większa powierzchnia szkła powoduje, że do wnętrza pomieszczeń dociera więcej światła

Dzięki standardowej klasie odporności na włamanie WK2 / RC2N (bez blokowanej klamki) okna KF 500 zapewniają bezpieczeństwo bez uszczerbku na funkcjonalności. W opcjonalnym wariancie okna można doposażyć w wentylator elektryczny I-tec z odzyskiem ciepła 86% i filtrem przeciwpyłkowym. Okna KF 500 są oferowane również z potrójnym oszkleniem SOLAR+, jednak nawet ze szkleniem seryjnym charakteryzują się znakomitą izolacyjność cieplną Uw = 0,69 W/m2K.

Plus X Award to kolejna nagroda przyznana w tym roku modelowi KF500. Na początku roku ten nowoczesny system okien wyróżniono „Nagroda za innowacyjny produkt 2013”, przyznaną przez Federalny Zespół Renowacji Starego Budownictwa w ramach konkursu „Praktyczne Zagadnienia Starego Budownictwa – Nagroda za Innowacje”. Okno KF500 zostało także nagrodzone przez środowisko branżowe: portal Oknotest.pl przyznał temu modelowi I nagrodę w konkursie „Fenestra Aurea” (Złote Okno) w - najważniejszej z punktu widzenia organizatorów - kategorii "Technika okienna i montaż".

Więcej informacji na stronie: www.okna-pasywne.pl


Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Internorm