czwartek, 22 sierpnia 2013

Drzwi zewnętrzne Crystal Shadow 03 T2 od Topic: przemyślana konstrukcja w ekstrawaganckiej formie


Rynek zmusza producentów do nieustannych udoskonaleń. Rośnie świadomość dotycząca bezpieczeństwa, stosunku ceny do jakości, nie bez znaczenia pozostają aspekty wizualne. Wzrasta popularność drzwi posiadających certyfikaty antywłamaniowe. Ceniona jest ponadto możliwość samodzielnego zaprojektowania ostatecznej formy stolarki.

Design w parze z bezpieczeństwem
Obecnie klienci nie muszą wybierać między nowoczesnym wzornictwem drzwi zewnętrznych, a mocnymi zabezpieczeniami. Jest sporo możliwości. Estetyka oraz warunki techniczne mogą być dopasowane do konkretnych wymagań użytkownika. Kompozycja pełna ekstrawagancji może być osiągnięta na wiele sposobów, przy zachowaniu takiego wyglądu drzwi wejściowych, jaki odpowiada gustom i stylowi mieszkania. Przeszklenia w drzwiach nie powodują już zjawiska mostków termicznych. Drzwi przestają być gotowym rozwiązaniem, a stają się składową, której elementy nabywca wybiera i łączy samodzielnie.

Konstrukcja w służbie zabezpieczeń
Drzwi, spełniające szereg funkcji ochronnych i wizualnych muszą mieć właściwą konstrukcję. Warto zwrócić uwagę na lakier odporny na promienie UV, który wzmacnia właściwości pozostałych elementów. W taki sposób nabywca zyskuje solidną ochronę wkładki termicznej i uszczelnienia, co w konsekwencji zapobiega wypaczaniu drzwi.

- Wymagającym klientom polecamy model Crystal Shadow 03 T2 o warstwowej konstrukcji, która zapewnia ochronę przed włamaniami na poziomie WK2, a także designerski wygląd. Klient decyduje o udoskonaleniach, w jakie możemy doposażyć drzwi. Topic Crystal nie są gotowym produktem, a szeregiem elementów i propozycji. Takie podejście pozwala stworzyć całkowicie indywidualny projekt – wyjaśnia Dariusz Olszewski, doradca klienta w Internorm, będącej jedynym dystrybutorem marki Topic w Polsce.

Ponad standardy
Producenci zaskakują. Najbardziej oryginalne modele drzwi można doposażyć w systemy techniczne, które eliminują potrzebę użycia klucza np. „wireless key”, dzięki któremu można otwierać drzwi poprzez połączenie z Bluetooth w telefonie komórkowym. Interesującym rozwiązaniem jest także czytnik linii papilarnych, kojarzony dotąd z zabezpieczeniami w banku, laboratorium czy archiwum.

- Wprowadzanie innowacji technologicznych to jedno, ale nie przestajemy myśleć o dodatkach, które uzupełnią wygląd drzwi. Detale i opcje wizualne współgrają z odpowiednimi klamkami i uchwytami, wytwarzanymi we własnej fabryce – mówi Olszewski.

Firmy konkurują, aby sprostać coraz wyższym oczekiwaniom klientów. Niewielkie manufaktury pokroju Topic stawiają na indywidualne dopasowanie drzwi, zarówno pod względem wyglądu jak i technologii. Pozwala to otrzymać efekt nieosiągalny dla wielkich producentów tworzących na skalę masową.

Więcej informacji na stronie: www.drzwi-pasywne.pl
Poniżej wzór drzwi Topic Shadow 09 T3.Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Internorm