czwartek, 1 sierpnia 2013

Drzwi HT410 do stylu minimalistycznego


W obecnych trendach nadal panuje moda na minimalizm. W aranżacjach główną rolę pełnią biel i szarości. Nowoczesne wnętrza operują otwartymi przestrzeniami. Okna na szerokość ściany potęgują wrażenie nieograniczonej swobody. Nie należy zapominać przy tym o drzwiach zewnętrznych, ponieważ to one wprowadzają do minimalistycznego, jasnego wnętrza.

Wyszukana estetyka
Wnętrze o wysokim standardzie, bez ozdób, dodatków i dywanów to zyskujący na popularności trend w projektowaniu. Pomieszczenia mieszkalne przypominają nowoczesne biura z ogromnymi przeszkleniami. Stąd też styl nosi nazwę Studio. Rynek oferuje drzwi i okna, które znakomicie wpisują się w tą nowoczesną stylistykę. Nowoczesne produkty, oprócz walorów estetycznych, powinny spełniać również najwyższe normy bezpieczeństwa i energooszczędności.

Wybrać samemu
Dla wymagających klientów ważna jest możliwość wyboru. Różnorodność opcji w ramach jednego stylu pozwala zindywidualizować mieszkanie. Ponieważ w minimalistycznych pomieszczeniach panuje zasada ukrywania tego, co niekoniecznie musi być widoczne, Internorm postawił w linii Studio na drzwi zlicowane ze ścianą. Zawiasy, są niewidoczne, aby nie niwelować efektu całości.

Technologia przeciwko włamywaczom
Przykładem drzwi pasujących do minimalistycznych założeń są HT410 marki Internorm. Wykonane z drewna i aluminium, o konstrukcji warstwowej, płytowej. Jak wyjaśnia Dariusz Olszewski, doradca klienta firmy, gwarantuje to standard pasywny oraz zabezpieczenie przed włamywaczami. Wielbicieli nowości przyciągnie opcja montażu automatycznego systemu ryglowania drzwi z kontrolą dostępu. Ponieważ rośnie świadomość nabywców dotycząca norm, często wybierane są produkty, których parametry są udokumentowane. Warto zapoznać się z oznaczeniami, które są na etykietach okien i drzwi. Jednostki, które wydają certyfikaty, są niezależnymi ośrodkami badawczymi, co daje gwarancję rzetelności badań.

Dla pełnego efektu - wykończenie
Dobrze zaprojektowane drzwi wejściowe mogą podkreślić wyjątkową atmosferę domu zaaranżowanego w minimalistycznym stylu. Projektanci Internorm zdecydowali się zrezygnować z klasycznych klamek i rozet. Do drzwi HT410 można wybrać wpuszczane pochwyty, od okrągłych i kwadratowych, po wąskie, prostokątne. Wykreowana w zimnej kolorystyce gama drzwi Studio dopełni nowoczesnego wyglądu domu energooszczędnego.

Więcej informacji na: http://www.drzwi-pasywne.pl/Źródło: Internorm
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Internorm