wtorek, 23 lipca 2013

Ocieplanie glifów okiennych – nowość w gamie produktów Multipor


Multipor o grubości 3cm to nowy typ izolacyjnych płyt mineralnych do ocieplania od wewnątrz w miejscach, w których konieczne jest zastosowanie cienkiej warstwy izolacji, (m.in. glify okienne i drzwiowe). Znakomicie sprawdzają się przy ociepleniu ścian podczas wymiany okien na nowe, jako „ciepły montaż okien”.
Zabezpieczenie potencjalnych mostków termicznych
Ocieplanie budynku niesie ze sobą konieczność wykonania szeregu dodatkowych prac, które trzeba wykonać, by termomodernizacja przyniosła właściwy efekt. Niezbędne jest zabezpieczenie termiczne połączeń ścian ze stolarką otoworową, aby wyeliminować tzw. mostki termiczne (elementy przegrody budowlanej o znacznie wyższym, niż sąsiadujące z nim elementy, współczynniku przewodzenia ciepła, prowadzący do punktowego wychładzania przegrody i utraty ciepła). Bardzo ważny jest więc właściwy montaż okien i drzwi oraz ocieplenie glifów. Zabezpieczenie potencjalnych mostków termicznych pozwoli ograniczyć straty ciepła – zmniejszając tym samym koszty ogrzewania oraz redukując kondensację pary wodnej na wewnętrznej powierzchni ścian, prowadzącej do rozwoju pleśni i grzybów.

Multipor 3cm – nowa jakość w ocieplaniu
Płyty Mmneralne Multipor mają grubość 3cm i są znakomitym rozwiązaniem do ocieplenia glifów, we wszystkich typach otworów okiennych.Tak jak inne produkty Multipor, cechują je doskonałe parametry cieplne, paroprzepuszczalność, całkowita niepalność oraz łatwością obróbki. Zapewniają dobre parametry cieplne, eliminująą mostki termiczne wynikające z osadzenia okien i drzwi na ścianach zewnętrznych. Są również idealnym rozwiązaniem dla osób montujących nową stolarkę, jako element tzw. „ciepłego montażu okien”.

- Multipor o grubości 3cm jest uzupełnieniem dotychczasowej oferty mineralnych płyt izolacyjnych Multipor, ze względu na możliwość ocieplenia tak newralgicznych miejsc, jak glify okienne. Ich zaletą jest łatwość obróbki i szybkość montażu. Płyty można przycinać do wymaganego rozmiaru, a dzięki dogodnemu formatowi 60x25 cm można je przyklejać zarówno w pionie, jak i poziomie – wyjaśnia Piotr Partyka, doradca klienta Xella Polska.

Multipor 3cm instaluje się do glifów okiennych, tak jak przy montażu płyt Multipor o innych grubościach, do powierzchni pełnych ścian i stropów, przy pomocy zaprawy lekkiej Multipor. Warstwa ocieplenia charakteryzuje się dużą trwałością. Ma to istotne znaczenie w takich miejscach, jak glify okienne – narażonych szczególnie na uszkodzenia. Dzięki plastyczności i łatwości obróbki Multipor 3cm jest praktyczny przy ocieplaniu glifów w oknach o nietypowych kształtach – łukowych, okrągłych, itp.

Uniwersalne zastosowanie
Płyty Multipor o grubości 3cm mogą być wykorzystywane we wszystkich typach budynków, niezależnie od metody ocieplania. Są świetnym rozwiązaniem podczas ocieplania od wewnątrz obiektów zabytkowych, jak i podczas wykonywania izolacji ścian od zewnątrz. Elementy Multipor 3cm mogą być także wykorzystywane podczas ocieplania budynków przy pomocy innych materiałów – styropianu lub wełny mineralnej. Ocieplenie powierzchni glifów okiennych płytami Multipor 3cm stanowi uzupełnienie wszelkich prac termomodernizacyjnych.

Więcej informacji o płytach Mulitpor 3 cm znajduje się na stronie www.ytong-silka.pl/pl/content/ocieplanie_glifow_okiennych.php


Źródło: Xella
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Xella