czwartek, 4 lipca 2013

Inoutic / Deceuninck – 20 lat na polskim rynku


W tym roku firma Inoutic / Deceuninck obchodzi dwie rocznice. Upływa 20 lat obecności producenta na rynku w Polsce i 75 lat działalności całej Grupy. Koncern Deceuninck jest liderem produkcji profili okiennych i drzwiowych z PVC oraz kompozytowych systemów elewacyjnych i tarasowych. Obecny jest w 75 krajach, zatrudnia blisko 2,8tys. osób, a obroty Grupy dochodzą do 650mln euro.

Spółka Deceuninck Polska powstała w 1993r. w Poznaniu. Dwa lata później rozpoczęta została produkcja profili PVC. W 1999r. produkcja oraz biura firmy zostały przeniesione do nowej siedziby w Jasinie pod Poznaniem. Firma rozwijając się, wprowadzała do oferty nowe produkty (m. in. profile Eforte, systemy elewacyjne i tarasowe Twinson), które otrzymały wiele wyróżnień i nagród branżowych, wśród których warto wymienić np. Budowlaną Markę Roku 2011, nagrodę Top Builder 2011 oraz Złoty Filar Budownictwa.

W 2003r. Grupa Deceuninck z siedzibą w Hooglede-Gits w Belgii przejęła niemieckie przedsiębiorstwo Thyssen Polymer. Dzięki temu wydarzeniu Deceuninck uzyskał pozycję światowej klasy lidera w branży. W 2011r. ogłoszona została nowa strategia rozwoju firmy zakładająca zmianę marki Deceuninck na Inoutic w regionie Europy Środkowej. Dwa kolejne lata to stopniowe wdrażanie tego procesu. Ostatecznie od 2012r. firma w Polsce działa już pod nową marką Inoutic / Deceuninck. Obecnie w halach w Jasinie k. Poznania działa 15 linii ekstruzyjnych oraz 5 linii do okleinowania. Fabryka zatrudnia około 170 pracowników, codziennie realizuje ponad 20 wysyłek towaru, a w stałym obrocie jest ok. 6.500 kontenerów. Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla producenta profili, wraz z innymi rynkami Europy Środkowej nasz kraj generuje prawie 1/3 obrotów całej Grupy.

Z okazji rocznicy obecności w Polsce kilkudziesięciu polskich producentów okien i drzwi odwiedziło siedzibę kierownictwa koncernu w Gits (Belgia) oraz miało możliwość zwiedzić tamtejszą fabrykę. Szef koncernu, Tom Debusschere oraz odpowiadający za działalność Grupy w Europie Środkowo-Wschodniej, Bruno Deboutte zaprezentowali gościom plany na najbliższą przyszłość, podkreślając że głównymi kierunkami rozwoju Grupy Deceuninck są Innowacje, Ekologia i Design.

Więcej informacji na stronie: www.inoutic.pl


Źródło: Profundo PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Deceuninck