środa, 24 lipca 2013

Drzwi klasyczne w nowoczesnym wydaniu


Wybierając drzwi do mieszkania, stajemy przed dylematem: stonowana klasyka czy oryginalna nowoczesność? W takim wypadku można zastanowić się nad rozwiązaniem, które łączą typową elegancję zaskakującym nowatorskim akcentem.

Klasyka zawsze jest modna. Uniwersalność i estetyka, dominuje w większości naszych mieszkań. Jej atutem jest odporność na przemijające trendy, które czasem znikają tak szybko, jak się pojawiły. Stonowanie można jednak połączyć z ciekawym pomysłem tak, by zaspokoić potrzeby danego wnętrza. W tej kwestii warto przeanalizować ofertę Drzwi Vox z kolekcji Classic.

Z jednej strony: klasyka
Spokojnym motywem jest frezowany motyw w paski, wzdłuż skrzydła drzwiowego. Wzór zainspirowany jest greckimi kolumnami. Obecny jest on również na ościeżnicy i listwach przypodłogowych. To element rozpoznawczy serii. Kolor biały lub heban, podkreślą elegancję kolekcji. Jeden uniwersalny wzór to czasem za mało, by zaspokoić różnorodność aranżacji wnętrz. Czasem z reprezentacyjnego salonu przechodzi się do pokoju nastolatka, a od progu wita nas użytkowy hall.

Druga strona lustra
Odpowiedź projektantów marki VOX jest prosta, a zarazem nowatorska. Nikt nie powiedział, że obie strony drzwi muszą być takie same. VOX stawia na lustra. – Proponowane przez nas lustra to świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na wrażeniu dodatkowej przestrzeni. Lustrzana powierzchnia sprawdzi się chociażby w przedpokoju, łazience czy w sypialni, w której znajduje się garderoba – mówi Arkadiusz Śmiłowski, odpowiedzialny za wdrażanie produktów innowacyjnych w sieci VOX.

Ilu klientów, tyle potrzeb
Dopasowanie oferty do potrzeb klienta w ramach linii produktów Classic nie dotyczy wyłącznie możliwości zainstalowania luster. Osoby, które poszukują drzwi dopełniających nowoczesne wnętrze, mogą nabyć wersję z gładkim skrzydłem drzwiowym. Brak pionowej listwy dekoracyjnej zaakcentuje minimalistyczny wystrój. Kolekcja ponadto stwarza możliwość wyboru przeszklenia. Istnieje opcja zamiany frezowanego elementu na szybę z pionowymi pasami lub instalacja satynowanego szkła. Wówczas do zamkniętego wnętrza przez drzwi przenika subtelne światło.

Wzbogacenie gamy drzwi wewnętrznych o warianty zależne od klienta to spore ułatwienie dla osób oczekujących funkcjonalnego, lecz połączonego wspólnym motywem mieszkania. Od teraz charakter drzwi stał się zależny od miejsca, z którego na nie spoglądamy.

Więcej informacji na: http://drzwi.vox.pl/Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): VOX