środa, 3 lipca 2013

15-lecie rozpoczęcia produkcji VELUX w Gnieźnie


Dnia 27 czerwca br. w fabryce okien VELUX w Gnieźnie odbyła się uroczystość obchodów 15-lecia produkcji w Polsce. W wydarzeniu udział wzięli kluczowi klienci i kontrahenci, pracownicy, dziennikarze oraz goście honorowi: Ambasador Danii w Polsce – Steen Hommel oraz Prezydent Miasta Gniezna – Jacek Kowalski.

Obchody rozpoczęły się uhonorowaniem VELUX Medalem Millenijnym. Prezydent Gniezna podziękował firmie za zasługi dla rozwoju miasta. „To co Państwo robicie, jak się wkomponowaliście w krajobraz gospodarczy Gniezna to napawa dumą. Potrzebujemy takich partnerów biznesowych” – powiedział Jacek Kowalski. Podkreślił także zaangażowanie firmy w rozwój miejsc pracy w regionie. „Muszę przyznać, że bardzo często rozmawiam z mieszkańcami, którzy podkreślają, że jako pracodawca VELUX wywiązuje się ze swoich zobowiązań bardzo dobrze. Pomagacie ludziom w trudnej sytuacji, zawsze płacicie na czas i traktujecie bardzo poważnie każdego pracownika. Pracownicy mają możliwość doskonalenia się, co jest również bardzo ważne w dzisiejszych czasach” – dodał Prezydent Gniezna.

Nie zabrakło również ciepłych słów Ambasadora Danii Steena Hommela: „Jestem dumny, że VELUX wnosi swoje wartości, model biznesowy oraz innowacyjne produkty do Polski. W ten sposób sprawnie
i efektywnie wykonuje moją pracę - promowania Danii” – żartował.

Zaproszeni goście mieli możliwość poznania historii rozwoju duńskiej firmy w Polsce, zwiedzić zmodernizowaną w ubiegłym roku fabrykę okien oraz zapoznać się z procesem produkcji okien Nowej Generacji. W zeszłym roku VELUX zainwestował 200mln złotych w unowocześnienie produkcji
w Polsce, w tym dwóch fabryk w Gnieźnie. Była to kluczowa i jednocześnie największa inwestycja
w 23-letniej działalności firmy VELUX w Polsce.

„Jesteśmy dumni z tego, że mamy nowoczesne fabryki, dzięki którym staliśmy się bardziej konkurencyjni i dobrze przygotowani na wyzwania rynku. Cały proces modernizacji wymagał dużego zaangażowania prawie wszystkich pracowników VELUX w Polsce. Udało nam się wykonać wszystkie zadania na czas i produkcja ruszyła zgodnie z harmonogramem” – skomentował Jerzy Pęczak, dyrektor fabryki okien w Gnieźnie. Pierwsze okna Nowej Generacji zeszły z linii produkcyjnej pod koniec 2012r., a dwa miesiące temu ruszyła ich sprzedaż.

Produkcja okien do poddaszy VELUX w Gnieźnie rozpoczęła się 15 lat temu w fabryce przy ul. Słonecznej. W 2004r, wraz z rozwojem fabryki, powstała przy ul. Kolejowej fabryka okuć. Od tego czasu firma znacząco się rozwinęła – od 2 hal produkcyjnych w 2003r. do 17 obecnie. Ich łączna powierzchnia wynosi ponad 70tys. metrów kw. W obu gnieźnieńskich zakładach firma zatrudnia 764 pracowników. Jest cenionym i ważnym pracodawcą w regionie. Aktywnie angażuje się ponadto w życie miejscowej społeczności i wspiera lokalne inicjatywy.

Więcej informacji na stronie www.velux.pl


Źródło: Velux
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Velux