środa, 19 czerwca 2013

Międzynarodowe działania firmy OKNOPLAST docenione

Grzegorz Filipek z firmy OKNOPLAST otrzymał nagrodę w konkursie Dyrektor Marketingu Roku 2012. Jury doceniło wyjątkowe efekty jego pracy na rynkach międzynarodowych. Wręczenie wyróżnień odbyło się 14.06. b.r., podczas gali w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Konkurs Dyrektor Marketingu Roku docenia najciekawsze osobowości z branży. Istotą wydarzenia jest nagrodzenie realizatorów niebanalnych działań, które przynoszą konkretne efekty. Kandydatów ocenia jury złożone m.in. z ekspertów branżowych, przedstawicieli mediów i zwycięzców poprzednich edycji.

Grzegorz Filipek, Dyrektor ds. Marketingu w firmie OKNOPLAST otrzymał nagrodę w kategorii wyjątkowe efekty działań na rynkach międzynarodowych. Firma działą obecnie w dziesięciu europejskich krajach i znajduje się w ścisłej czołówce producentów stolarki w Europie. - Zdobyty tytuł bardzo mnie cieszy. Gdy w 2003 roku zaczynałem pracę w OKNOPLAST firma miała już silną ugruntowaną pozycję na rynku polskim. Największym wyzwaniem zarówno dla mnie, jak i dla firmy stało się zatem wzmocnienie znajomości marki na rynkach europejskich. Bardzo się cieszę, że starania te zostały docenione przez specjalistów – mówi Grzegorz Filipek.

Spektakularnym ruchem firmy było, ogłoszone na początku 2012r., podjęcie współpracy ze znanym na całym świecie klubem piłkarskim Inter Mediolan. Sponsoring to wynik długich negocjacji z drużyną, gdyż wiąże się ona tylko z organizacjami o mocnej pozycji rynkowej i odpowiednim wizerunku. OKNOPLAST dzięki właściwej strategii marketingowej mógł dołączyć do elitarnego grona Top Sponsorów klubu.

Oknoplast stawia na wzmożone działania marketingowe na wszystkich swoich rynkach. Prowadzone są m.in.: programy motywacyjne dla Partnerów Handlowych, kampanie outdoorowe, prasowe, telewizyjne i radiowe, Public Relations i aktywne media relations. Takie podejście zapewniło firmie dynamiczny wzrost sprzedaży w Europie.

Więcej informacji znajduje się na: www.oknoplast.com.plŹródło: Oknoplast Sp. z o.o.
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Oknoplast Sp. z o.o.