poniedziałek, 17 czerwca 2013

Jak zwiększyć przestrzeń w niewielkim mieszkaniu?

Funkcje drzwi
Znaczna część zasobów mieszkaniowych Polaków to starego lub nowego typu budynki wielorodzinne zlokalizowane w ramach osiedli bądź w centrach miast. W porównaniu z jednorodzinnymi domami na peryferiach mają one swoje zalety w postaci łatwego dostępu do uroków miasta: kin, teatrów, restauracji, itp. Mają jednak również i wady - wśród najczęściej wymienianych jest stosunkowo mały metraż, utrudniający komfortowe rozplanowanie wnętrza. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym nawet na najmniejszej powierzchni możemy stworzyć wrażenie przestronności i komfortu.

Kolory
Kolor ma ogromne znaczenie w tym jak postrzegane jest dane pomieszczenie. Osobom dysponującym małymi lokalami zdecydowanie poleca się kolory jasne – od białego, poprzez kremowe, aż po różne odcienie błękitu. Ściany pomalowane w takich barwach zdecydowanie lepiej odbijają światło, dzięki czemu optycznie powiększają pomieszczenia. Wręcz odwrotnie działają kolory ciemne – użycie ich do pomalowania ścian w małym pokoju może wywoływać uczucie ograniczenia i przytłoczenia.

Meble
W małych mieszkaniach liczy się każdy skrawek powierzchni – dlatego warto pomyśleć o meblach składanych: stołach, które można powiększyć tylko na czas imprezy z większą ilością gości czy krzesłach, które w razie potrzeby ukryjemy za szafą. Na rynku pojawia się też coraz więcej rozwiązań wielofunkcyjnych, takich jak nowoczesne łóżka, które oprócz klasycznego przeznaczenia mogą jednocześnie pełnić funkcję pojemnego regału lub nawet biurka.

Drzwi wielofunkcyjne
Propozycją mogącą wspomóc ergonomiczne projekty małych pomieszczeń jest najnowsza kolekcja Drzwi VOX wyposażonych w szereg praktycznych dodatków: są to między innymi wieszaki na których można powiesić świeżo uprasowane koszule, wytrzymujące obciążenie do 5kg listwy na akcesoria (przykładem zastosowania może być umieszczenie w nich doniczek z ulubionymi ziołami w przypadku drzwi kuchennych), lustra czy płyty magnetyczne umożliwiające przyczepianie karteczek z informacjami w taki sam sposób, w jaki przyjęło się to robić na drzwiach lodówki. Kolekcja podzielona jest na pasujące do siebie moduły o zróżnicowanych funkcjach, które można w prosty sposób konfigurować za pomocą kreatora dostępnego na stronie producenta. Wszystko zależy od pomysłowości domowników.

Więcej informacji na: http://drzwi.vox.pl

Drzwi Vox

Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Vox