piątek, 14 czerwca 2013

Grupa OKNOPLAST – silny gracz na rynku

OKNOPLAST znajduje się w ścisłej czołówce producentów okien w Europie. Firma utworzyła ostatnio Grupę, w skład której wchodzą: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus. Posunięcie to pozwoli na jeszcze większe zróżnicowanie gamy produktowej i jej dokładne dopasowanie do potrzeb odbiorców. W ten sposób OKNOPLAST zwiększy udział w rynku w Polsce i za granicą.

OKNOPLAST zamknął 2012r. obrotem w wysokości 382 mln zł i 12proc. wzrostem sprzedaży. Aż 60proc. udział w sprzedazy ma eksport. Obecnie spółka działa na dziesięciu rynkach europejskich (Austria, Czechy, Francja, Niemcy, Polska, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Włochy i Węgry). W ciągu roku OKNOPLAST otworzył w tych krajach 300 partnerskich salonów sprzedaży, tym samym rozbudowując sieć do 1 520 punktów.

Zainteresowanie naszymi produktami z roku na rok systematycznie rośnie, dlatego, aby mu sprostać, zdecydowaliśmy się na stworzenie Grupy OKNOPLAST. Taka struktura umożliwia specjalizację produkcji i zaspokojenie różnych segmentów rynku – mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST.

Jedną ze spółek Grupy OKNOPLAST jest WnD, która skupia się na produkcji okien z segmentu „ekonomicznego plus”. Co kryje się za tym stwierdzeniem?
- Oknoplast nie zamierza konkurować z najtańszymi produktami, jakie można znaleźć na rynkach polskim i zagranicznych. Bardzo niska cena odzwierciedla zazwyczaj równie niską jakość wykonania okien, niską jakość komponentów oraz ubogie wyposażenie produktów. Firmia WnD, jako marka „ekonomiczna plus”, ma łączyć w sobie dobrą jakość za przystępną cenę, bowiem w tej kwestii nie ma dla nas kompromisów – wyjaśnia Prezes Mikołaj Placek.
Siedziba firmy WnD mieści się w Rąbieniu koło Łodzi. Tu zlokalizowane są biura, hale produkcyjne, magazyny o łącznej powierzchni ponad 13 tys. m². Moce produkcyjne WnD to 470 tys. okien rocznie. Obecnie spółka prognozuje dynamiczny rozwój, a 2013r. planuje zakończyć z obrotem rzędu 25 mln PLN i 75proc. udziałem sprzedaży eksportowej.

Do Grupy OKNOPLAST zalicza się także firma Aluhaus. Trzonem jej działalności są aluminiowe okna i drzwi wejściowe. Siedziba Aluhaus wraz z produkcją i magazynem mieści się, w Ochmanowie pod Krakowem, w niedalekim sąsiedztwie OKNOPLAST. Formalnie firma istnieje od 1 lutego 2013 r., produkcja rozpoczęła się natomiast 01 czerwca b.r.. Spółka jest w stanie wytworzyć 12 tys. elementów rocznie. Produkty Aluhaus dostępne są w całej sieci OKNOPLAST. Planowy udział sprzedaży eksportowej na koniec 2013 roku to 65proc.

- Mimo odczuwalnego w wielu sektorach spowolnienia gospodarczego przewidujemy dalszy, szybki rozwój. Naszą strategię opieramy między innymi na eksporcie. Aby jednak z sukcesem prowadzić działalność zagraniczną musimy dostarczać produkty najwyższej jakości i zapewniać fachowe doradztwo oraz pełną opiekę pozakupową. Tylko wówczas zasługujemy na zaufanie konsumentów. Dla OKNOPLAST zawsze było to bardzo ważne, dziś ponad 70% naszych klientów w Polsce pochodzi z polecenia, a to najlepszy dowód, że jesteśmy rzetelni – mówi Prezes Mikołaj Placek.

Grupa OKNOPLAST prognozuje osiągnąć w 2013r. obrót powyżej 450mln PLN i zwiększyć zatrudnienie do 1200 osób.

Więcej informacji znajduje się na: www.oknoplast.com.pl

Źródło: Agencja Partner of Promotion
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Oknoplast Sp z o.o.