poniedziałek, 24 czerwca 2013

EFFECT GLASS - ceniony dostawca szyb do produkcji okien


Kilka tygodni temu Centrum Analiz Branżowych opublikowało opinie producentów okien z PVC i aluminium dotyczące dostawców. To już 6. edycja badań, poświęcona współpracy z firmami oferującymi okucia, szyby, profile z tworzyw sztucznych oraz drugie wydanie, uwzględniające profile aluminiowe. Niezmiennie od paru lat firma EFFECT GLASS zajmuje jedną z czołowych pozycji, pośród dostawców szyb zespolonych.


Badanie opinii producentów okien
Celem badania opinii producentów okien o dostawcach jest przedstawienie najważniejszych elementów współpracy oraz wskazanie najwyżej ocenionych dostawców. Skupiono się w nim na identyfikacji wiodących przedsiębiorstw oraz sprawdzono, które z nich są polecane przez największą liczbę firm produkujących okna. Przeprowadzone badanie miało charakter wywiadów telefonicznych, wspomaganych komputerowo (CATI), zostało zrealizowane wśród 200 producentów okien z tworzyw sztucznych oraz 135 producentów okien z aluminium. Szczególnie ważnym elementem raportu jest – obok przedstawienia bieżących opinii – zaprezentowanie zmian w ocenie poszczególnych przedsiębiorstw, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich lat. Wyniki badań pozwalają na weryfikację skuteczności działań dostawców, w tym prowadzonych aktywności marketingowych. Mogą także stanowić wskazówkę w przygotowywaniu strategii na kolejne lata.

Podsumowanie raportu
Na podstawie wyników raportu można wysnuć wniosek, że przy wyborze dostawców zarówno okuć, jak szyb zespolonych oraz profili, najważniejszymi kryteriami wyboru niezmiennie pozostaje stosunek ceny do jakości. Te właśnie czynniki były najczęściej wymieniane w każdej z dotychczasowych edycji badań. Inne istotne zagadnienia, to szybkość realizacji zamówień, marka, innowacyjność, obsługa klienta oraz doświadczenie, płynące ze współpracy. Na rynku szyb zespolonych najkorzystniejszy współczynnik ceny do jakości zdaniem 35 procent producentów okien osiągnął Glassolutions. Pozostałe znaczące udziały w tym zakresie przypadły markom Pilkington, Effect Glass (22 proc.) oraz AGC.W kategorii okuć okiennych wyróżnione zostały marki: Winkhaus, Roto oraz Maco. W segmencie profili z tworzyw sztucznych dominują dostawcy: Aluplast, Veka oraz Brugmann. Z kolei profile aluminiowe to domena Aluprof-u, Ponzio i Aliplastu.

Więcej informacji na temat raportu „Opinie producentów okien o dostawcach” (edycja 2013) na www.cab-badania.pl oraz www.effector2.com.pl


Źródło: Effect Glass
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Effect Glass