poniedziałek, 27 maja 2013

„Widzimy dalej, więcej i więcej..” - pokaz mody z udziałem zawodników klubu Effector Kielce.

Pokaz mody z zawodnikami kluby Effector Kielce21 maja br. w Kielcach odbył się wyjątkowy pokaz mody, towarzyszący konkursowi Off Fashion. W roli modelek wystąpiły przedstawicielki Fundacji Szansa dla Niewidomych, a w modeli wcielili się siatkarze klubu Effector Kielce, którego sponsorem tytularnym jest wytwórnia szyb zespolonych EFFECTOR S.A.

Inicjatorem przedsięwzięcia był Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion, który tym wydarzeniem promuje przełamanie barier. Niepowtarzalny pokaz mody, z udziałem niedowidzących i niewidomych modelek z Fundacji Szansa dla Niewidomych oraz siatkarzy klubu Effector Kielce, zgromadził tłumy kielczan. Najważniejszym celem tego wyjątkowego przedsięwzięcia, było zwrócenie uwagi na problemy osób niedowidzących i niewidzących.
- Chcemy w ten sposób pokazać, że osoby niewidome to normalni ludzie, którzy mają swoje marzenia, plany, chcą pięknie wyglądać. Dla nas udział w tym pokazie miał przede wszystkim wy¬dźwięk społeczny i mam nadzieję, że tak zostaniemy odebrane - powiedziała po pokazie jedna z modelek, Gabriela Rubak.

Na wybiegu modelki mogły liczyć na pomoc i oparcie ze strony siat¬karzy klubu Effector Kielce. Panowie pewnie prowadzili modelki oraz dawali im cenne wskazówki i uwagi.
Zawodnicy klubu Effector Kielce wystąpili w kolekcji marki Lavard. Siatkarze czuli się w tych eleganckich strojach bardzo komfortowo. Zapytani o szczególne wrażenia z pokazu nie kryli, że to było dla nich wszystkich wyjątkowe przeżycie. Przymierzanie garniturów, fraków, a przede wszystkim make-up i fantazyjne uczesania to w ich przypadku zupełnie nowe doświadczenia, przy których doskonale się bawili, ale jednocześnie nie zapomnieli o głównym przesłaniu tego pokazu.
- Cieszę się, że uczestnicząc w pokazie, mogliśmy wpisać się tym samym w szczytny cel.
- Pokazać, że każdy może czuć się pięknie i wyglądać pięknie - powiedział po pokazie Tomasz Józefacki, jeden z zawodników klubu Effector Kielce.

Źródło: Effector.pl
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Effector S.A.