poniedziałek, 27 maja 2013

MS więcej niż OKNA z patentem na wzmocnienia

Wzmocnienia SteelPur w oknie MS evolutionMS więcej niż OKNA wprowadził do sprzedaży opatentowane wzmocnienia termiczne SteelPUR. Dzięki technologii opracowanej przez ekspertów firmy, najcieplejsze okna PVC w ofercie - MS evolution - będą jeszcze bardziej energooszczędne.

Wzmocnienia termiczne, chociaż ukryte wewnątrz profilu, są ważnym elementem budowy okien z PVC. Ich zadaniem jest zapewnianie sztywności konstrukcji i zapobieganie odkształcaniu się stolarki. Mają one także duży wpływ na parametry termiczne okna.

Dotychczas PVC wzmacniało się przede wszystkim stalą bądź kompozytem poliestrowym wypełnionym pianą poliuretanową. W przypadku technologii SteelPUR elementem konstrukcyjnym jest również stal. Wzmocnienie jest tu jednak podzielone na dwie części. Pozwoliło to wyeliminować zjawisko mostków termicznych. Przestrzeń między kawałkami stali wypełniona jest pianką poliuretanową, a łącznikiem jest rozpórka z kompozytu poliestrowo-szklanego.

Dzięki nowej konstrukcji wzmocnienia możliwe jest osiągnięcie najwyższych właściwości izolacyjnych, co pozwala na produkcję okien o współczynniku przenikania ciepła Uw nawet do 0,7 W/m²K dla okna referencyjnego. Badania w laboratorium potwierdziły, że modele z nowymi wzmocnieniami, posiadają wyższą klasę odporności na wiatr niż te, z rozwiązaniami starszej generacji.

Wzmocnienia opracowane przez dział badawczy firmy MS więcej niż OKNA jako pierwsze na rynku dostosowane zostały do wszystkich elementów składowych stolarki. Dlatego SteelPUR można zamontować nie tylko w ramie czy skrzydle, ale również w słupkach stałych, a dzięki zastosowaniu stali - również w oknach uchylno-przesuwnych.

We wzmocnienia SteelPUR obecnie można wyposażyć najcieplejsze okna w gamie produktów firmy - MS evolution, przeznaczone do budownictwa pasywnego. W najbliższej przyszłości pojawią się w ofercie opcji dodatkowych dla okien TYTANOWYCHtermo.

Źródło: Agencja inPlusPR.pl
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): MS więcej niż OKNA