wtorek, 28 maja 2013

Moskitiery – broń w walce z owadami i nie tylko...


Montaż moskitiery - sposób na owady
Po szczególnie długiej w tym roku zimie nareszcie możemy cieszyć się wyższymi temperaturami i promieniami słonecznymi. Ładna pogoda sprawia, że częściej otwieramy okna, aby wpuścić świeże powietrze. Wówczas do domu dostają się niestety również owady. Co zrobić, by pozostały one na zewnątrz?

Bzyczenie komarów czy brzęczenie much może pozbawić nas snu
i skutecznie popsuć humor na cały dzień. Ukąszenia wielu owadów pozostawiają na skórze nieestetyczne ślady, pieką i swędzą. Co więcej, mogą one powodować bolesną
i uciążliwą reakcję alergiczną. Na szczęście jest sposób, aby ci nieporządani goście nie wdarli się do naszego domu. Wystarczy zamontować w oknach moskitiery.


Owadom wstęp wzbroniony
Obecnie, ze względu na silne zanieczyszczenie powietrza jesteśmy coraz bardziej narażeni na alergie. Należy pamiętać, że można nabawić się jej w każdym wieku. Dodatkowo, z powodu długiej zimy, większość roślin pyli właśnie teraz. Tak silne nagromadzenie alergenów zwiększa wrażliwość także na ugryzienia insektów. Jad niektórych owadów zawiera substancje, które mogą wywołać poważne uczulenie. Lepiej więc chronić nasz dom przed ich odwiedzinami.

Moskitiera pozwoli nam cieszyć się świeżym powietrzem bez obaw, że do domu dostaną się insekty. Jeśli dobierzemy ją odpowiednio, nie ograniczy ona naszej swobody ani widoku za oknem. Współczesne moskitiery mają bowiem bardzo drobne oczka. Na rynku dostępne są również rozwiązania przeznaczone specjalnie do drzwi balkonowych – mówi Marzena Rutyna, Technolog z OKNOPLAST.

Stosowane do tej pory siatki z włókna szklanego, mocowane do ościeżnicy taśmą dwustronną odchodzą powoli do lamusa. Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne moskitiery ramkowe. Podstawą ich konstrukcji jest ramka z tworzywa lub aluminium, do której zamontowana jest siatka z włókien szklanych powlekanych PVC. W ofercie firmy OKNOPLAST znaleźć można moskitiery o ramkach wykonanych z wysokiej jakości, walcowanej taśmy aluminiowej o grubości 0,6 mm. Wymiary oczek siatki 1,2 mm x 1,2 mm, skutecznie zatrzymają nawet najmniejsze owady, zapewniając jednocześnie odpowiednią cyrkulację powietrza.


Swoboda i bezpieczeństwo
Poza ochroną przed owadami, moskitiery mogą również zwiększać bezpieczeństwo zwierząt domowych. Ich montaż warto przemyśleć, gdy hodujemy koty, gryzonie lub ptaki. Nasi pupile będą mogli wówczas swobodnie poruszać się po domu, nawet przy otwartych oknach.

Producenci oferują dziś zarówno moskitiery okienne, jak i te dostosowane do drzwi balkonowych. W przypadku moskitier balkonowych mamy do wyboru dwie wersje. Możemy bowiem zdecydować się na zawiasy samozamykające lub stałe. Wersja samozamykająca otworzy się już po lekkim pchnięciu, a następnie wróci do pozycji zamkniętej. Moskitiery stałe będziemy natomiast musieli otwierać i zamykać samodzielnie – tłumaczy Marzena Rutyna z OKNOPLAST.


Raz dwa trzy...
...moskitierę zamontujesz Ty. Montaż moskitiery nie jest skomplikowany i z łatwością można wykonać go samodzielnie. Nowoczesne moskitiery montuje się przy wykorzystaniu uchwytów obrotowych lub magnesów. Nie wymaga to ingerencji w ościeżnicę i w razie potrzeby pozwala łatwo zdjąć ramkę.

Moskitiery produkowane są na wymiar, przed ich zakupem powinniśmy zatem dokonać właściwych pomiarów. Pomiar moskitiery wykonuje się otwierając skrzydło okienne i mierząc światło ramy. Możemy również zwrócić się do wykwalifikowanej osoby, która służy pomocą we właściwym wyborze
i obliczeniu wymiarów moskitier – mówi Marzena Rutyna z OKNOPLAST.

Dzisiejsze moskitiery mogą stanowić ozdobę okien. OKNOPLAST proponuje klientom moskitiery w szerokiej palecie barw. Można wybrać ramki w klasycznej bieli czy brązie, jak również w odcieniach drewnopodobnych z imitacją słojów. Do wyboru mamy tutaj złoty dąb, orzech czy mahoń. Na specjalne zamówienie dostępne są także kolory z palety RAL. Producent oferuje dwa kolory siatek – szary lub czarny. Nie musimy się martwić, że nasze moskitiery wyblakną pod wpływem słońca. Profile ramek są pokryte farbami proszkowymi, odpornymi na działanie czynników atmosferycznych.

Źródło: Agencja Partner of Promotion
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Oknoplast Sp z o.o.