czwartek, 18 kwietnia 2013

Zmywacze do PCV i aluminium dla producentów oraz montażystów

Specjalistyczne środki chemiczne znajdują zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu. Również dla branży stolarki otworowej rynek oferuje szeroką game produktów, które wykorzystuje sie zarówno w fazie produkcji, jak i montażu oraz finalnie w trakcie samego użytkowania okien lub drzwi.

Powszechnie używanymi przez producentów i montażystów stolarki produktami są różnego rodzaju zmywacze przemysłowe. Preparaty te, w zależności od składu i stężenia wykorzystuje się do czyszczenia, czy też polerowania elementów ram i skrzydeł wykonanych z PVC albo aluminium.

W ofercie firmy DETIKO dostępna jest szeroka gama zmywaczy rozpuszczających (służących do polerowania, usuwania rys) i nierozpuszczających (przeznaczonych do profesjonalnego czyszczenia profili).

Linia produktów Alpinus serii K20 i K60 to nierozpuszczające środki czyszczące. Pierwszy z nich dedykowany jest do profili z PVC, drugi natomiast do aluminiowych.
Zmywacz K20 dzięki właściwościom antystatycznym, znakomicie sprawdza się przy produkcji okien PVC. Opóźnia osiadanie kurzu na profilach z tworzywa, czyści uporczywe zabrudzenia, zmywa znaczniki wykonane markerami. Podczas montażu jest użyteczny przy zmywaniu niezaschniętej pianki poliuretanowej, silikonów, a po jego zakończeniu doczyści resztki kleju po foliach ochronnych.
Zmywacz K60 służy z kolei do specjalistycznego doczyszczania powierzchni aluminiowych lakierowanych proszkowo lub anodowanych. Jego zastosowanie jest adekwatne do wyżej opisanego produktu K20.


Źródło: Detiko
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto: DETIKO