środa, 20 lutego 2013

Targi Budma w Poznaniu – FAKRO wyprzedza przyszłość - Produkty na medal

Premierowe pokazy najnowszych produktów, technologiczne nowinki z branży budowlanej, konferencje, rozmowy i konkursy stały się udziałem wystawców i 55tys. gości poznańskich XXII Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA, którym towarzyszyło hasło „Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura”.

Tradycyjnie w dorocznym, międzynarodowym spotkaniu branży budowlanej swoją obecność zaznaczyła firma FAKRO. Na BUDMIE swoją ofertę zaprezentowało ponad tysiąc firm z blisko 40 krajów świata. Jak zwykle organizatorzy targów rozpoczęli branżowe spotkanie wręczeniem Złotych Medali przyznanych za najciekawsze i najbardziej innowacyjne produkty. W gronie laureatów prestiżowego wyróżnienia znalazła się firma FAKRO, która została nagrodzona za aż dwa produkty: markizę elektryczną AMZ Solar i ognioodporne schody segmentowe – LMF.

Markiza elektryczna AMZ Solar to połączenie skutecznej ochrony poddasza przed nagrzewaniem z komfortem obsługi. Sterowana pilotem, lub obsługiwana automatycznie, Markiza AMZ Solar zapewnia osiem razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem pomieszczeń w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi, umożliwiając również dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem.

Schody LMF to segmentowe, ognioodporne schody, zaprojektowane tak, by pogodzić wysokie wymagania norm ogniowych z bezpiecznym oraz komfortowym dostępem do pomieszczeń poddasza. Wyróżnione złotym medalem schody przez 120 minut (EI2=120min wg EN 13501-2) zabezpieczają przed dostawaniem się ognia i dymu, zarówno od strony strychu jak i pomieszczenia, w którym zostały zamontowane. Schody LMF jako jedyne na rynku charakteryzują się tak wysoką klasą odporności ogniowej, dzięki czemu mogą być stosowane w budynkach o podwyższonych wymaganiach związanych z ochroną przeciwpożarową.

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to jedna z bardziej rozpoznawalnych nagród na rynku polskim. O jej przyznaniu decyduje grono specjalistów reprezentujących różne środowiska sektora budowlanego. Wyróżnienia wręczali Przewodniczący komisji konkursowej prof. dr hab. inż. Józef Jasiczak z Politechniki Poznańskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Janusz Żbik oraz Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt. Ekspozycja FAKRO licząca blisko 300m2 przykuwała uwagę zwiedzających nie tylko elegancją oprawioną w barwy biało - zielone – rozpoznawalne kolory FAKRO. Ponieważ swoje sukcesy na rynku globalnym FAKRO często porównuje do udziału w gospodarczych mistrzostwach świata, stąd nie mogło zabraknąć odwołań do sportowej rywalizacji. Dla licznych gości stoiska przygotowano ciekawą atrakcję. Dzięki zamontowanym w otoczeniu okien dachowych symulatorom jazdy na motocyklach można było pomknąć po poznańskim torze wyścigowym pod okiem reprezentanta Polski w klasie Superstock 1000 Pawła Górki. Dla najlepszych wirtualnych zawodników przygotowano atrakcyjne nagrody.

Okna dachowe Fakro

Źródło: Fakro.pl
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): FAKRO