piątek, 22 lutego 2013

Specjaliści i klienci wybierają okno Winergetic Premium Passive

Winergetic Premium Passive, energooszczędne okno z oferty OKNOPLAST zostało wyłonione w plebiscycie Nowość Roku. Specjaliści z branży oraz klienci docenili model za jego wysokie właściwości termoizolacyjne, wyjątkową estetykę i wielość zastosowań.

Konkurs Nowość Roku organizowany jest od lat przez miesięcznik Forum Branżowe, kierowany między innymi do producentów stolarki otworowej i montażystów. Spośród prezentowanych na łamach i stronie Internetowej magazynu produktów czytelnicy wybierają ich zdaniem najlepsze.

Okno Winergetic Premium Passive charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami w zakresie energooszczędności. Model spełnia wymagania Instytutu Ift Rosenheim dla domów pasywnych. Firma OKNOPLAST wyposażyła go bowiem w innowacyjne wzmocnienie termiczne, które powstało poprzez połączenie stalowego profilu z wkładką termiczną z żywicy. Rozwiązanie to minimalizuje powstawanie mostków termicznych i obniża współczynnik przenikania ciepła całego okna do Uw=0,78W/m²K.

Bardzo cieszy nas otrzymana nagroda. Świadczy ona o tym, że Winergetic Premium Passive jest doceniane przez klientów oraz profesjonalistów. Okno stanowi naszą odpowiedź na coraz silniejszy w budownictwie trend energooszczędności. Dodatkowo chcieliśmy umożliwić klientom stosowanie stolarki o doskonałych parametrach termoizolacyjnych także przy dużych przeszkleniach – mówi Monika Sosnowska-Rainer, Menadżer ds. PR z OKNOPLAST.

W ofercie firmy dostępne są także innowacyjne pakiety dwukomorowe. Dzięki zastosowaniu technologii hartowania szkła, umożliwiają one wykonanie przeszkleń o dużych rozmiarach przy zachowaniu wysokich właściwości termoizolacyjnych. Wysoką termoizolacyjność Winergetic Premium Passive zapewniają również trójkomorowe pakiety szybowe z taflami szkła o grubości 3 mm. Klienci mogą wybierać między dwoma pakietami. Szyby o Ug= 0,4, wypełnione argonem redukują współczynnik przenikania ciepła okna do Uw=0,7 W/m2K. Pakiet o Ug=0,3, wypełniony kryptonem zmniejsza natomiast wartość parametru Uw do 0,6 W/m2K.

Okno Winergetic Premium Passive zostało wyróżnione m. in. za bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Z powodzeniem może być wykorzystane w budynkach komercyjnych np. biurach czy hotelach oraz w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Specjalna konstrukcja ułatwia montaż zarówno w obiektach nowych, jak i tych już istniejących. Okno wyposażono w 7-komorowy profil ramy o szerokości zabudowy 82 mm i półzlicowany profil skrzydła o szerokości zabudowy 93 mm.

Winergetic Premium Passive to także niepowtarzalne wzornictwo. Elegancka, zaokrąglona na zewnątrz linia profilu, subtelne okucia i modernistyczne klamki z linii dESIGN+ czynią z modelu ważny element aranżacji wnętrz. Okno dostępne jest w bogatej palecie odcieni drewnopodobnych m.in. mahoń, złoty dąb czy Winchester. Dzięki temu możliwe jest takie dopasowanie do wystroju pomieszczenia, które podkreśli jego styl.


Źródło: Partner of Promotion Sp. z o.o.
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Oknoplast Sp. z o.o.