poniedziałek, 11 lutego 2013

Nowe okna DPQ-82 od DAKO: ciepły wymiar innowacji

Konstrukcja nowych okien PVC serii DPQ-82 zapewnia użytkownikom najwyższy komfort termiczny, niższe rachunki za energię oraz duże możliwości dopasowania stolarki do indywidualnych potrzeb.

Okna wykonano z energooszczędnego, 7-komorowego profilu klasy A o grubości 82mm. W ramie profilów znajduje się pełna stal, zapewniająca stabilność okien. Okno jest standardowo wyposażone w potrójny pakiet szybowy wypełniony gazem szlachetnym. Ciepła szyba w połączeniu z energooszczędnym profilem gwarantuje znakomitą izolację termiczną, która przekłada się na komfort mieszkania oraz redukcję kosztów ogrzewania.

- Użytkownikom oczekującym maksymalnej energooszczędności seria oferuje możliwość montażu pakietu czteroszybowego grubości 52 mm, o współczynniku przenikalności cieplnej Ug=0,3 W/m2K – mówi Paweł Buchman, Kierownik Działu Rozwoju Produktu w Fabryce Okien DAKO. - Badania w akredytowanym i notyfikowanym Laboratorium Techniki Budowlanej LTB wykazały, że okno referencyjne wyposażone w ten pakiet uzyskało współczynnik U na poziomie U=0,65 W/m2K – podkreśla ekspert.

Standardowym okuciem serii jest funkcjonalne okucie activPilot Concept, z mikrowentylacją i mechanizmem czterostopniowego uchyłu skrzydła. Dla większego bezpieczeństwa, każde skrzydło rozwierno-uchylne wyposażone jest w zaczep antywłamaniowy oraz grzybki antywłamaniowe. Ilość zaczepów można w łatwy sposób zwiększać także po zamontowaniu okna. System umożliwia wykonywanie okien, drzwi tarasowych oraz drzwi wejściowych, co pozwala na pełne dopasowanie stolarki zamontowanej w budynku. Seria doskonale współpracuje z okuciami o niewidocznych zawiasach oraz z systemem bezpiecznego wietrzenia szczelinowego.

Premiera nowej serii okien miała miejsce na targach Budma 2013.

Źródło: www.dako.eu
Foto: DAKO
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info