czwartek, 28 lutego 2013

IV Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy już za nami!

Przedstawiciele państw z całej Europy spotkali po raz kolejny podczas IV Narciarskich Mistrzostw Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup 2013. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem Zimowej Olimpiady Sportowej, ze względu na rozgrywane trzy dyscypliny sportowe: narty, sanki i snowboard. Zawody rozegrały się 15 i 16 lutego na stokach Jaworzyny Krynickiej.

Pośród kilkudziesięciu zawodników reprezentujących dziewięć krajów Europy, startujących w slalomie gigancie, w męskiej kategorii najlepszy okazał się Rudolf Sebest ze Słowacji. Drugie miejsce zdobył Luka Venisnik ze Słowenii. Trzecie miejsce zajął reprezentant Rumunii – Teodorescu Mihai. Wśród pań najlepsze miejsce uzyskała reprezentująca Rumunię Adriana Dulacioiu. Drugie miejsce przypadło Słowence, Katarinie Bracun, trzecie natomiast zajęła Słowaczka Zuzana Sebestova. W rywalizacji na sankach uplasowali się kolejno, w klasyfikacji męskiej, Marian Dan (Rumunia), Marek Ściurka (reprezentujący Wielką Brytanię) oraz George Cojocaru (Rumunia). W kategorii kobiet: Zuzana Sebstova (Słowacja), Anna Wieteska (Polska) oraz Anna Deran (Polska). Rywalizacja na snowboardzie wyłoniła kolejnych zwycięzców. Kategoria mężczyzn: Marian Dan (Rumunia), Dawid Abramczyk (Polska), Mihai Teodorescu (Rumunia), oraz w kategoria kobiet: Horvath Ildiko (Węgry), Emilia Olszewska (Polska) i Eszter Varga (Węgry). W klasyfikacji drużynowej we wszystkich trzech kategoriach najlepsza okazała się Rumunia, kolejno uplasowały się Polska i Słowacja.

Goście z zagranicy byli pod wrażeniem profesjonalizmu FAKRO, zarówno w kwestii organizacji mistrzostw, jak również konferencji, w której uczestniczyło ponad stu przedstawicieli z jedenastu krajów Europy, reprezentujących branżę dekarską. To międzynarodowe spotkanie stanowiło forum dyskusji i wymiany doświadczeń dekarzy z krajowych federacji Dekarskich zrzeszonych w IFD.

W programie wizyty zagranicznych gości nie zabrakło także zwiedzania zakładu. Uczestnicy konferencji nie kryli wrażenia, jakie zrobił na nich nowoczesny proces produkcji okien dachowych z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii.

Goście swój pobyt na Sadecczyźnie uznali za bardzo udany. Z entuzjazmem przyjęli deklarację chęci zorganizowania przez FAKRO kolejnej Zimowej Olimpiady Sportowej.

Źródło: Fakro.pl
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): FAKRO