wtorek, 29 stycznia 2013

Święto innowacji - Blachy Pruszyński na targach BUDMA 2013

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Budownictwa zgromadzą najbardziej liczące się na rynku przedsiębiorstwa z sektora stalowego. Nie zabraknie wśród nich firmy Blachy Pruszyński, która w Poznaniu zaprezentuje wiele innowacyjnych rozwiązań.

Pośród nowości produktowych Grupy Pruszyński (pawilon 8, stoisko 35), które już niebawem wyznaczać będą standardy na rynku, znajdą się m.in. pokrycia dachowe ze stali nierdzewnej, system rynnowy NIAGARA INOX, pokrycia z blachy trapezowej T80, a także blachodachówki panelowe ARAD CLA i ARAD PRU. Ten ostatni produkt jeszcze przed rozpoczęciem targów został wyróżniony Złotym Medalem MTP BUDMA 2013.
Nie lada gratka czeka na fanów Mariusza Pudzianowskiego, który już od lat związany jest z marką Blachy Pruszyński. Popularny „Pudzian” – pięciokrotny mistrz świata w zawodach Strongman, a ostatnio zawodnik MMA – odwiedzi stoisko firmy 30 i 31 stycznia.
Poniżej prezentujemy charakterystykę nowości przygotowanych przez firmę Blachy Pruszyński, które pojawią się na targach BUDMA 2013:

Blachodachówki ARAD
Blachodachówki ARAD są przeznaczone dla klientów, którzy szukają rozwiązań wykraczających poza standard. Dostępne są w dwóch wersjach: ARAD PRU (dostarczana w formie paneli z gotowymi otworami montażowymi; dysponuje ukośnymi przetłoczeniami, dostępna wyłącznie w powłoce PURMAT z 30-letnią gwarancją) oraz ARAD CLA (produkowana na konkretną długość; materiał dostępny jest we wszystkich powłokach z oferty firmy Blachy Pruszyński, w 27 kolorach podstawowych z palety RAL
i RR).
Dzięki specjalnemu profilowaniu blachodachówki ARAD tworzą nadzwyczaj efektowne pokrycie, a jednocześnie są lekkie i szybkie w montażu. Poza estetycznym wyglądem oraz niezwykłą użytecznością, blachodachówki ARAD wyróżniają się również trwałością. Pokrycia te dostępne są m.in. w powłoce PURMAT z 50 mikronową warstwą lakieru poliuretanowego, która przy swej bardzo dobrej odkształcalności jest wyjątkowo trwała i odporna na zarysowania, będące bezpośrednią przyczyną korozji. Ponadto powłoka PURMAT nie poddaje się działaniu promieni ultrafioletowych, co eliminuje problem odbarwiania.

Trapez T80
Dachy trapezowe to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie służące do krycia wszelkiego rodzaju konstrukcji. Jednak w przypadku wymagających instalacji, m.in. o dużych rozpiętościach, należy stosować szczególny rodzaj materiału. Dlatego firma Blachy Pruszyński proponuje klientom nowy profil T80. Produkowany jest on z kręgów o szerokości 1500 mm, co zapewnia wyjątkowo dużą powierzchnię krycia. Trapez T80 to dobre rozwiązanie np. do budowy dużych obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych.
Pokrycia dachowe ze stali nierdzewnej
Firma Blachy Pruszyński jako jedna z pierwszych w Polsce wykorzystała stal nierdzewną do produkcji popularnych pokryć dachowych: rąbka zatrzaskowego oraz pokrycia Karo. Zastosowanie tzw. nierdzewki to gwarancja nadzwyczajnej trwałości oraz niepowtarzalnego wyglądu konstrukcji wykonanej z tego materiału. Pokrycia dachowe ze stali nierdzewnej to rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie przy budowie czy też renowacji wymagających obiektów, np. sakralnych, zabytkowych, użyteczności publicznej.
Co istotne stal nierdzewną można dowolnie łączyć z innymi materiałami, takimi jak: szkło, drewno, kamień itp. Poza tym elementy z nierdzewki są łatwe w lutowaniu i można je montować zimą przy ujemnych temperaturach. W przypadku niektórych inwestycji jest to więc zaleta nie do przecenienia. Stosowana przez firmę Blachy Pruszyński stal nierdzewna, dzięki zawartości 18 proc. chromu, wytwarza na swojej powierzchni warstwę oksydacyjną, która chroni metal przed korozją. Poza tym pod wpływem czynników atmosferycznych na początkowo błyszczących elementach z nierdzewki tworzy się cienka matowa warstwa tlenku zwana potocznie patyną.

NIAGARA INOX
Projektanci firmy Blachy Pruszyński uznali, że stal nierdzewna będzie również idealnym materiałem do budowy systemu rynnowego. Tak powstał produkt nazwany NIAGARA INOX. Jest to kompletny systemem odwadniania idealny dla każdego rodzaju dachu, bez względu na rodzaj pokrycia. Jedną z jego głównych zalet, poza odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwością montażu, jest trwałość. NIAGARA INOX może służyć swojemu właścicielowi nawet 100 lat.Blachy Pruszyński na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2013
Pawilon: 8
Stoisko: 35
Data: 29 stycznia – 1 lutego 2013 r.

Mariusz Pudzianowski na targach BUDMA 2013
Pawilon: 8
Stoisko: 35
Data: 30 oraz 31 stycznia 2013 r.

Informacje o firmie
Firma Blachy Pruszyński to największy polski producent stalowych pokryć dachowych i elewacyjnych. Kontroluje ok. 25 – 30 proc. tego rynku o szacunkowej wartości 2,5 mld zł rocznie. Spółka wchodzi w skład Grupy Pruszyński, którą tworzy ponad 20 podmiotów działających na terenie Polski, Czech, Ukrainy, Rumunii, Węgier, Niemiec oraz Litwy.

Grupa Pruszyński jest dostawcą materiałów i technologii przy realizacji największych i najambitniejszych projektów inwestycyjnych w kraju. Była zaangażowana m.in. podczas budowy fabryki Toyoty w Wałbrzychu.Źródło: Agencja inPlusPR.pl
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Blachy Pruszyński