wtorek, 18 grudnia 2012

Grupa Pruszyński pośród liderów przedsiębiorstw rodzinnych


Grupa Pruszyński została laureatem przygotowanego przez tygodnik „Newsweek Polska” Rankingu Firm Rodzinnych 2012 r.

Przedsiębiorstwa rodzinne wytwarzają ponad 10 % polskiego PKB i dają zatrudnienie blisko 1,3 mln osób. Ich kondycja to kluczowa sprawa dla całej gospodarki. Jak pokazuje zestawienie przygotowane przez „Newsweek Polska”, na rynku działa wiele firm, które mimo nienajlepszej koniunktury potrafią dynamicznie zwiększać sprzedaż. Jedną z nich jest Grupa Pruszyński. W tegorocznej edycji Rankingu Firm Rodzinnych firma ta zajęła drugie miejsce w woj. mazowieckim w kategorii dużych przedsiębiorstw. Organizatorzy rankingu 12 grudnia 2012 r. w Hotelu Marriott w Warszawie wręczyli laureatom konkursu stosowne statuetki i dyplomy. – Rozsądna dywersyfikacja działalności oraz szukanie nowych rynków zbytu zawsze prowadzą do rozwoju przedsiębiorstwa – tłumaczy przepis na sukces Krzysztof Pruszyński, właściciel i prezes Grupy Pruszyński.

Nie traci on też nadziei na rozwój w kolejnych latach. – Uważam, że obecna sytuacja w gospodarce może się odwrócić już na przełomie 2013 i 2014 r. Natomiast wyraźna poprawa nastąpi w 2015 r.

Informacje o rankingu
Ranking tygodnika „Newsweek Polska” wyłania najbardziej dynamiczne firmy rodzinne. Głównym kryterium wyboru laureatów jest dynamika sprzedaży. W zestawieniu wzięły udział firmy, których obroty za 2010r. wyniosły co najmniej 1 milion złotych i były wyższe niż w 2009r.

Firma rodzinna, na potrzeby rankingu, definiowana jest jako przedsiębiorstwo, w którym przynajmniej dwóch udziałowców posiada powiązania rodzinne i kontrolują oni większość udziałów w przedsiębiorstwie.

Informacje o firmie
Grupa Pruszyński funkcjonuje już od ponad dwóch dekad. Obecnie jest to rozbudowana struktura, której trzonem w Polsce są firmy Blachy Pruszyński, Extral, Punto i Metkol Pruszyński. Całą Grupę tworzą 22 spółki w kraju i za granicą (m.in. na Ukrainie, Litwie, Białorusi, w Rumunii i Czechach).

Marka Pruszyński kojarzy się głównie z blaszanymi pokryciami dachów i elewacji. Grupa jest liderem w tym sektorze na polskim rynku. Z wyprodukowanych przez nią materiałów wykonane są m.in.: dach stadionu Legii Warszawa, hali widowiskowej Ergo Arena w Trójmieście, a także terminale na lotniskach Okęcie i Modlin. W ofercie firmy są również nowoczesne okna dachowe.

Źródło: Agencja inPlusPR.pl
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Pruszyński Sp. z o.o.