środa, 7 listopada 2012

Polacy w Mediolanie promują okna

Targi MADE expo Mediolan to znakomita okazja dla przedsiębiorstw budowlanych i wykończeniowych do zaprezentowania swoich osiągnięć na rynku włoskim. Podczas edycji tegorocznej ponad 230 000 odwiedzjących wystawę mogło zapoznać się również z ofertą polskich producentów stolarki, w tym firmy MS więcej niż OKNA.

MADE expo Mediolan to jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń w branży budowlanej i wykończeniowej. Targi odbywały się w dniach 17-20 października we Włoszech i przyciągnęły ponad 1500 wystawców. W trakcie czterech dni stoiska odwiedziło ponad 230 000 osób, w tym ponad 30 000 spoza Włoch.

Organizatorzy wydarzenia zauważają, że dzięki zainteresowaniu targami o Włoszech wciąż można mówić jako jednym z ważniejszych rynków handlowych. Jego atrakcyjność, również dla zagranicznych inwestorów, potwierdza liczny udział polskich producentów stolarki otworowej. Pośród kilkunastu wystawców z naszego kraju, nie zabrakło firmy MS więcej niż OKNA, która w MADE expo Mediolan wzięła udział po raz pierwszy.
Nasza wizyta miała na celu zwiększenie rozpoznawalności marki i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Na włoskim rynku jesteśmy obecni już od ponad dwóch lat i zamierzamy dalej sukcesywnie prowadzić na nim działania. Włochy są dla nas bardzo perspektywiczne. Tutejszy rynek stolarki jest stosunkowo duży i bogaty, a dodatkowo nie ucierpiał zbytnio podczas kryzysu - mówi Piotr Nadolny, Dyrektor Handlowy w firmie MS więcej niż OKNA.

Na stoisku firmy MS więcej niż OKNA zaprezentowane zostały wybrane nowości i rozwiązania technologiczne. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyły się drzwi podnoszono–przesuwne HS, o imponujących wymiarach: 5,70x2,52m wysokości. Ponadto firma zaprezentowała drzwi typu patio, okno TYTANOWEtermo z ramą renowacyjną i okno Wood Look, wykonane w technologii HFL, które łączy drewnianą estetykę z praktycznością okien PVC.

- Rynek w Europie jest w miarę jednorodny, a rozwiązania oferowane we Włoszech są bardzo podobne do tych na rynku polskim. Nasze produkty dostosowujemy jednak do charakterystycznych wymagań klientów zagranicznych. We Włoszech są to na przykład obniżone klamki czy rama renowacyjna. Ilość odwiedzających MADE expo Mediolan świadczy o tym, jak dobrze były one przygotowane, ale także o tym, jak duże jest zapotrzebowanie na profesjonalne produkty – dodaje Piotr Nadolny – Z marketingowego punktu widzenia uważam targi za bardzo udane, za rok z pewnością weźmiemy ponownie udział w tym wydarzeniu.


Źródło: Agencja inPlusPR.pl
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): MS więcej niż OKNA