czwartek, 30 sierpnia 2012

Mariaż drewna z aluminium. Okna drewniano - aluminiowe.


Okna odporne na działanie warunków atmosferycznych, jednocześnie bardzo eleganckie i zachwycające naturalną fakturą drewna? Systemy drewniano-aluminiowe dostępne w ofercie firmy MS więcej niż OKNA łączą w sobie zalety tych dwóch materiałów, dzięki czemu uzyskano kompromis pomiędzy pięknem drewna a trwałością aluminium.

Stolarka drewniana to produkt z wyższej półki, doceniany za wyjątkowe walory naturalnego materiału. Zastosowanie od zewnątrz aluminiowej ramy sprawia, że okna nie wymagają okresowej konserwacji w celu zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi. Warstwę lakieru, którą do tej pory należało co kilka lat odnawiać, zastąpiono wytrzymałą ramą z aluminium. Takie okno łączy w sobie praktyczne i estetyczne zalety. Wewnętrzna rama drewniana stanowi ozdobę wnętrza: nadaje mu ekskluzywny charakter i cieszy naturalnym urokiem drewna. Z kolei aluminiowa rama zewnętrzna to najskuteczniejsza ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Systemy drewniano-aluminiowe wybierane są nie tylko ze względów praktycznych. To także sposób na połączenie nowoczesnego designu z klasycznym pięknem drewna.

Stolarka drewniano-aluminiowa w ofercie firmy MS więcej niż OKNA wykonywana jest na bazie systemów Gemini i Nordic marki Aluron. W zależności od zastosowanego systemu dostępna jest w wielu wariantach i rodzajach wykończenia ram – od okien rozwierno-uchylnych, po drzwi balkonowe i zewnętrzne. Stolarkę charakteryzują wysokie parametry statyczne i akustyczne i izolacyjne. Dwie ramy łączone są ze sobą za pomocą zaczepów systemowych, a kolorystykę i wykończenie każdej z nich wybiera się oddzielnie. Rama drewniana dostępna jest w szerokiej gamie lakierów podkreślających naturalne usłojenie. Rama aluminiowa może być lakierowana proszkowo na dowolny kolor z palety RAL lub anodowana, by uzyskać trwałą i nieścieralną powłokę z właściwościami antykorozyjnymi. Od zewnątrz okno może być wykończone w wielu wariantach: w zaokrąglonej lub prostej linii profili, o ostrych bądź opływowych krawędziach, w stylistyce retro i modernistycznej. Z łatwością można dostosować je do różnorodnych stylów architektonicznych i uzyskać odmienny efekt wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wszystko to sprawia, że stolarka drewniano-aluminiowa jest wykorzystywana nie tylko w budownictwie użytkowym, ale i w nowoczesnych domach jednorodzinnych.

Źródło: Agencja inPlusPR.pl
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): MS więcej niż OKNA