piątek, 22 czerwca 2012

Okucia activPilot Comfort w oknach DAKO – zdrowie, bezpieczeństwo, wygoda

Oferta okuć oferowanych przez firmę DAKO została poszerzona o innowacyjne okucia Winkhaus actiPilot Comfort z systemem wietrzenia szczelinowego. Okucie pozwala bezpiecznie wentylowac pomieszczenia bez nadmiernych strat ciepła, również podczas deszczowej i wietrznej pogody.

Okucie pozwala na odsunięcie skrzydła okiennego od ramy na odległość 6mm, co pozwala na efektywną wentylację i uniknięcie zbyt dużych strat ciepła powstających, gdy okno pozostaje uchylone. Dzięki takiej funkcji redukcja wilgoci powodującej powstawanie grzybów szkodzących zdrowiu oraz niszczących ściany pomieszczeń przebiega w bardziej ekonomiczny sposób.

Unikalna konstrukcja zaczepów ramowych sprawia, że okucie zachowuje podwyższoną odporność na włamania, nawet wtedy, gdy okno jest rozszczelnione. Pionowa pozycja klamki podczas wietrzenia utrudnia potencjalnym włamywaczom rozpoznanie, że okno nie jest całkowicie zaryglowane.
Stabilna pozycja skrzydła eliminuje ryzyko uderzenia skrzydła o ramę w wyniku przeciągu. Niewielki rozmiar szczeliny zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza podczas wietrzenia, nawet w czasie obfitych opadów.

Okucia activPilot Comfort renomowanej marki Winkhaus są montowane Dakonomicznych oknach PVC serii DPT-90, DPTS-90, DPE-70, DPE-70+ i DPP-70 przez doświadczonych specjalistów Fabryki Okien DAKO. Najnowocześniejsze technologie i wykwalifikowana kadra gwarantują, że komponenty są łączone w niezawodną całość.


Źródło: www.dako.eu
Foto: DAKO
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info