piątek, 16 marca 2012

Drzwi HS z widokiem na ogród


W ciepłe dni, gdy drzwi tarasowe lub balkonowe są częściej otwierane na oścież, znaczenia nabiera brak wysokiego progu. Dzięki temu powiększa się przestrzeń użytkowa salonu, a mieszkańcy zyskują bezpieczne oraz komfortowe wyjście na zewnątrz.

Otwarte przestrzenie i duże przeszklenia to popularne trendy nowoczesnej architektury. Aby zapewnić pomieszczeniom dużo światła słonecznego, a także otworzyć je na ogród lub taras, stosuje się coraz częściej wielkoformatowe drzwi podnoszono-przesuwne HS. Atutem tego rozwiązania jest możliwość przeszklenia ściany na praktycznie całej szerokości. Maksymalna długość takiego zestawu sięga nawet 6m, a efekt ten można osiągnąć już przy użyciu dwóch tafli szkła. Drzwi HS zapewniają także duże światło przejścia, równe niemal połowie całkowitej szerokości zestawu. Dodatkowo okucia umożliwiające przesuwanie skrzydeł po równoległych płaszczyznach, pozwalają oszczędzić miejsce, które należałoby wygospodarować dla standardowych skrzydeł drzwi rozwieranych.

Ciepło i bezpieczeństwo
Pomimo masywnej konstrukcji drzwi HS są wygodne w użytkowaniu nawet dla dzieci czy osób starszych. Zastosowany mechanizm pozwala łątwo otwierać i zamykać skrzydło o wadze nawet 400kg. Podczas otwierania, drzwi najpierw unoszą się lekko do góry, a następnie przesuwają w bok, wzdłuż prowadnicy. Niski, zamontowany prawie na równi z podłogą próg sprawia, że wyjście na taras jest komfortowe dla każdego użytkownika. Brak wysokiego progu ułatwia również wyjechanie na taras wózkiem.

Obecnie na rynku stolarki stosuje się specjalne rozwiązania, które pozwalają zwiększyć izolacyjność termiczną drzwi HS. Jednym z nich są tzw. ciepłe progi aluminiowe. - Aluminiowa konstrukcja progu, na której oparta jest szyna, po której przesuwane są skrzydła, wyposażona jest w przekładkę termiczną. Eliminuje ona straty ciepła a przy tym zapobiega przemarzaniu – tłumaczy Artur Głuszcz z firmy MS więcej niż OKNA - Chcąc zwiększyć energooszczędność okien, możemy wybrać także szyby z odpowiednio niskim współczynnikiem przenikania ciepła.

Drzwi podnoszono-przesuwne oferowane są zazwyczaj w dwóch wariantach: cztero- i dwuskrzydłowym oraz w szerokiej gamie jednolitych kolorów lub oklein imitujących barwy i strukturę drewna.Źródło: Agencja inPlusPR.pl
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): MS więcej niż OKNA


MS więcej niż OKNA jest liderem wśród polskich producentów okien i drzwi i jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku.