sobota, 5 listopada 2011

Nowa Korporacja Zawodowa - Zrzeszenie Montażystów Stolarki


Grupa osób zajmujących się montażami oraz tematyką montażową, mając na względzie ochronę interesów branży, założyła Zrzeszenie Montażystów Stolarki. Celem tej nowopowstałej Korporacji Zawodowej są wspólne przedsięwzięcia Montażystów, podnoszenie rangi zawodu, umożliwianie montażystom rozwoju kwalifikacji, zapewnianie ochrony w sporach z klientami oraz producentami, a także ochrona przed osobami, które działają na rynku jako montażyści, a o montażach nie mają większego pojęcia i psują opinię rzetelnym fachowcom.

Mimo niedługiego stażu, Zrzeszenie Montażystów Stolarki bardzo prężnie się rozwija. Organizacji udało się dotychczas zorganizować m.in. poniższe usługi:

1. Dostęp do internetowego portalu www.montaze.info.pl, gdzie znajduje się mnóstwo artykułów związanych z branżą stolarki (m.in. nowe techniki montażu, informacje o właściwościach technicznych produktów itp.).
2. Możliwość bezpłatnego zamieszczania sprawdzonych montażystów w Klubie Dobrych Montaży http://montaze.info.pl/kategoria/montazysci/.
3. Możliwość promowania firmy oraz montażystów poprzez udział w Turniejach Montażowych organizowanych na targach branżowych w całym kraju– najbliższe edycje odbędą się na targach Budma oraz Sibex.
4.Dostęp do fachowej wiedzy dotyczącej montażu przez nabycie poradnika „Jak montować ciepłe okna?” z dołączonym filmem instruktażowym - bezpłatne dla członków Zrzeszenia.
5. Niedpłatne porady doradcy technicznego - eksperta w zakresie montażu stolarki budowlanej.
6. Pomoc w prowadzeniu działalności gospodarczej poprzez zespół fachowców dostępnych dla członków Zrzeszenia.
Zrzeszenie zorganizowało dyżury prawnika, który doradza w przypadkach sporów z klientami, a w razie konieczności podejmie się pomocy w trakcie sprawy sądowej. Współpraca z prawnikiem zaowocowała stworzeniem wzorca umowy montażowej, prawidłowo zabezpieczającej interesy firm montażowych. Wraz ze wzrostem liczby członków Zrzeszenia uruchomiony zostanie zespół prawników, którzy w razie zaistnienia potrzeby podejmą się rozwiązywania sporów sądowych reprezentując członków Korporacji.
Przy Zrzeszeniu działa ponadto biegła księgowa, która doradza w zawiłych kwestiach prowadzenia rachunkowości w małej firmie czy chociażby w kwestiach właściwego naliczania stawki podatku VAT.
W Zrzeszeniu pod telefonem dostępny jest ekspert ubezpieczeniowy, który zapewnia porady w zakresie właściwego zabezpieczenia działalności gospodarczej. Dla członków, którzy będą tego potrzebować zapewni on dostęp do atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych, ze szczególnym uwzględnieniem ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej od działalności montażowej.
7. W najbliższej przyszłości zakres działań Zrzeszenia zostanie poszerzony o ofertę wspólnych, tańszych zakupów materiałów montażowych z dostawą w ciągu 24h pod wybrany adres.

Osoby zainteresowane otrzymywaniem newslettera lub chcące wstąpić w szeregi Członków prosi się o kontakt telefoniczny pod numerem: 722 001949 lub e-mail: ekspert@montaze.info.pl.

Kierownik Biura - Andrzej Kowalski.

Źródło: www.montaze.info.pl