środa, 1 czerwca 2011

Nowe serie drzwi zewnętrznych DAKO z PVC

DAKO produkuje nie tylko wysokiej klasy okna, ale również drzwi łączące atrakcyjny wygląd, najlepsze parametry techniczne oraz przystępną cenę. Wprowadzenie na rynek trzech nowych serii drzwi zewnętrznych z PVC jest doskonałą okazją aby o tym przypomnieć. Każda seria posiada swoje wyjątkowe cechy...

Pierwsza z nich, seria DAKO, to uniwersalne drzwi zbudowane z płyty o grubości 24mm. Bogate wyposażenie w standardzie sprawia, że drzwi z serii DAKO to rozwiązanie praktyczne oraz bezpieczne.

Seria ADECO to ekskluzywna linia drzwi z wypełnieniami renomowanej marki ADECO. Wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia drzwi ADECO wiąże się z zastosowaniem panelu o grubości 36mm z GFK - żywicy epoksydowej z włóknem szklanym. O wyjatkowych właściwościach GFK może świadczyć fakt, że jest to materiał wykorzystywany między innymi do budowy jachtów. Znakomita izolacja termiczna i akustyczna drzwi z serii ADECO jest zasługą wypełnień z pianki poliuretanowej o gęstości 90 kg/m3.

Trzecia nowość to drzwi ARTDOR. Cechą wyróżniającą tą linię jest panel o grubości 24mm, wykonany z materiału ABS, niezwykle odpornego na uszkodzenia oraz zarysowania. Panel eleganckich drzwi ARTDOR jest wypełniony pianką polistyrenową.

Drzwi PVC wszystkich serii zbudowane są z pięciokomorowej ramy o głębokości zabudowy 70mm i trzykomorowego skrzydła o głębokości zabudowy 70mm. W standardzie są trzy zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach, zasuwnica trzypunktowa automatyczna, poprawiającą przyleganie skrzydła drzwi do ościeżnicy oraz wkładka zamka klasy A. Standardem jest także szyba antisol brązowy: w serii DAKO o budowie 4/16/4, w serii ADECO – 4/20/6, a w serii ARTDOR – 4/10/4.

Klamką montowaną w standardzie (biała lub brązowa) posiada szyld antywłamaniowy. Drzwi standardowo wyposażone są ponadto w niski próg z aluminium z przekładką minimalizującą przemarzanie. W drzwiach otwieranych do wewnątrz pomieszczenia montowany jest okapnik z uszczelkami szczotkowymi.

We wszystkich seriach firma DAKO proponuje sześć podstawowych wzorów, a dodatkowo możliwość realizacji projektów indywidualnych. Standardowy wzornik obejmuje kolory: biały (z wyjątkiem modelu ADECO INDIA), obustronny dąb, obustronny orzech. Inne kolory i akcesoria dostępne są na zamówienie indywidualne. Drzwi wejściowe posiadają stalowe wzmocnienia skrzydła o grubości 3mm.

Warto podkreślić, że dzięki zastosowaniu wypełnienia, drzwi ADECO i ARTDOR mogą być wizualnie modernizowane poprzez wymianę samego wypełnienia, bez konieczności wymiany całego skrzydła.

Więcej informacji na stronie: www.dako.eu