środa, 27 kwietnia 2011

DAKO tkwi w szczegółach

Dlaczego warto nabyć okna DAKO? Powodów jest sporo. Warto jednak wspomnieć o trzch funkcjonalnych, chętnie wybieranych przez klientów i niezbyt kosztownych drobiazgach. Są to: klamka SECUSTIK, zatrzask balkonowy i blokada obrotu klamki.

Klamka SECUSTIK posiada mechanizm uniemożliwiający manipulowanie nią od strony zewnętrznej okna. Rozwiązanie to zabezpiecza przed włamaniem poprzez przesuwanie okucia ryglującego okno. Charakterystycznym znakiem klamki SECUSTIK jest specyficzny dźwięk towarzyszący obrotowi klamki, informujący o zmianie jej położenia. Dźwięk informuje nas o prawidłowym zamknięciu oraz informuje nas w wypadku, gdy klamka próbują manipulować włamywacze.

Specyfika drzwi balkonowych sprawia, że czasami oczekujemy by były one otwarte oraz zamknięte zarazem. Wychodząc z budynku chcemy w końcu mieć możliwość swobodnego powrotu do środka. Do zamykania drzwi tarasowych po wyjściu skłaniają nas chociazby powiewy wiatru. Przydatne w takich wypadkach okazują się zatrzaski balkonowe, które pozwalają przytrzymać drzwi w ościeżnicy, a następnie łatwo otworzyć je od zewnątrz. Zatrzaski mogą być montowane na etapie zakupu okien, jak też w okresie późniejszym, po ich zainstalowaniu.

DAKO pomaga również unikać wypadnięcie skrzydła okna z ramy w chwili, gdy usiłujemy omyłkowo uchylić okno już otworzone. Blokada obrotu klamki nie pozwala na ustawienie klamki w pozycji „uchylone”, gdy okno jest otwarte. Ponadto, opcja blokady z wślizgiem gwarantuje płynne przechodzenie okna z pozycji otwartej do zamkniętej.

Skorzystanie z opisanych powyżej rozwiązań, przy zakupie okien DAKO, z pewnością podniesie zadowolenie z ich użytkowania.

Wiecej informacji na stronie www.dako.eu.