środa, 1 grudnia 2010

Jak wypromować firme z branży stolarki okiennej i drzwiowej w internecie?

Internet jest obecnie jednym z ważniejszych źródeł promocji firm. Obecność w sieci jest praktycznie koniecznością. Wiele firm nie zdaje sobie jednak sprawy, że sama strona, czy też wizytówka www nie wystarczą. Jeśli strona firmowa nie jest promowana, ruch ze strony użytkowników internetu praktycznie na niej nie istnieje. Strona, którą odwiedza parę osób w miesiącu nie pozyska wielu zleceń. Tymbardziej, że rynek okien i drzwi charakteryzuje ogromna konkurencja.

Jedną z najskuteczniejszych form promocji firmy w internecie jest pozycjonowanie. Wysoka pozycja w wyszukiwarkach na kluczowe słowa i frazy (np. "okna", "drzwi", "okna warszawa", "okna drewniane") przekłada się na ruch na stronie. Należy jednak pamiętać, że pozycjonowanie, aby miało sens, musi być wykonywane na wiele słów i fraz kluczowych. To niestety przekłada się wielokrotnie (zwłaszcza w branży budowlanej) na ogromne miesięczne koszty takiej usługi. Pozycjonowanie to proces ciągły i czasochłonny.

Alternatywą dla pozycjonowania są kampanie linków sponsorowanych, jednak tutaj konieczny budżet również może przekraczać zdolności finansowe przedsiębiorstwa.

Ciekawą formą reklamy jest obecność na stronach tematycznych. Strony takie, zazwyczaj ciężar promowania przejmują na siebie. Możliwości dla firm z branży okiennej i drzwiowej stwarzają strony tematyczne, m.in. takie jak: Elitarny katalog producentów i dystrybutorów stolarki drewnianej - (www.okna-drzwi.com), PCV - (www.okna-drzwi.net) i inne.